امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141723
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 41
حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به همایش ...

حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به همایش اصلاح‌ طلبان که اخیرا برگزار شد، گفت: با نگاهی به این همایش متوجه می‌شویم، حرکت به سمت ملی‌گرایی روح این همایش را تشکیل می‌دهد.

وی در ادامه به بیانیه‌ای که اصلاح‌طلبان در همایش خود منتشر کردند، اشاره کرد و  افزود: اگرچه در این بیانیه‌ ادعای پایبندی به قانون و قانون‌گرایی وجود دارد ولی لابه‌لای آن اتفاقا حرف‌های ضدقانون، و فرا قانونی دیده می‌شود، در این بیانیه به نکاتی اشاره شده که به هیچ وجه قانونی نیست مانند مباحثی که در مورد شورای نگهبان گفته شده است.

مرادی تاکید کرد: متاسفانه در همایش اصلاح‌طلبان در بحث انتخابات و آرای مردم مطالبی ذکر شده که نوع ادبیاتش مانند ادبیاتی است که در زمان انتخابات 88 مطرح و باعث شکل‌گیری فتنه‌ای بزرگ شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید در ادامه گفت: اصلاح‌طلبان در همایش خود مطالبی را بیان کردند که گویا کسانی که در سال 88 آن فتنه را انجام دادند، هیچ مشکلی ندارند و به نوعی حرکت آنها قابل توجیه و دفاع است.

مرادی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان می‌خواهند شورای نگهبان وظایف قانونی خود را انجام ندهد. آنها دوست دارند مسائلی که در قانون برای بحث انتخابات و تائید صلاحیت‌ها وجود دارد در دستور کار قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان به نوعی مسئله برگزاری انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند که گویا انتخابات قبلی آزاد نبوده‌است. این ادبیات همسو با ادبیات جریان اپوزیسیون خارج از کشور است.

مرادی ادامه داد: قبل از فتنه 88 هم این چنین ادبیاتی مطرح بود. بخشی از کلید واژه‌هایی که در همایش اصلاح‌طلبان مطرح شد، همان کلید واژه‌هایی است که فتنه 88 را شکل داد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان ادعای تاکید بر جمهوریت را دارند، در صورتی‌که در فتنه 88 به رای مردم تمکین نکردند و قانون را نادیده گرفتند.

رئیس سازمان بسیج اساتید در خاتمه گفت: سعی و تلاش اصلاح‌طلبان برای مطرح کردن سران و عوامل فتنه نشان می‌دهد، روح حاکم بر این جریان به دنبال شرایطی برای بازتولید یک فتنه جدید هستند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها