امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141735
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور ملکی درباره عملکرد دستگاه قضا گفت: خوشبختانه با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور ملکی درباره عملکرد دستگاه قضا گفت: خوشبختانه با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری همیشه این امکان برای دستگاه قضا و قضات وجود داشته که با استدلال کامل رسیدگی عادلانه به پرونده‌های مشهور را داشته باشند و هیاهوی رسانه‌ای باعث نشود که عدالت اجرا نشود و تیغ عدالت به اندازه خودش می‌برد مانند پرونده‌های اقتصادی که بسیار خوب رسیدگی شد.

وی افزود: سوالی که پیش می‌آید این است که آیا واقعا دستگاه قضا در خصوص اتهامات یک فرد عالی‌رتبه دولتی در قیاس با یک فرد عادی یکسان برخورد می‌کند؟

این وکیل دادگستری اظهار داشت: در موارد رسیدگی به پرونده‌های افراد مشهور قاضی برای یکسان برخورد کردن در فشار و سختی بسیار خواهد بود. دستگاه قضا باید کاری کند تا استقلال و امنیت شغلی و مادی قاضی برقرار شود تا وی بتواند فقط قضاوت کند.

ملکی بیان داشت: هرجقدر پرونده برای افراد مشهورتری باشد حفظ امنیت همه‌جانبه قاضی ضروری‌تر است.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه قضایی نظام جمهوری اسلامی که هدفش حفظ نظام است رای صد در صد عادلانه‌ای را مغایر با حفظ نظام ببیند و به حفظ نظام بپردازد کار بسیار درست و شایسته‌ای کرده است.

وی در خاتمه گفت: فعالیت‌های دستگاه قضا تاکنون درخور تقدیر و تشکر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها