امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141740
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 204
محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتقال یک کارخانه آلاینده به شهرک صنعتی قزوین،

محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتقال یک کارخانه آلاینده به شهرک صنعتی قزوین، اظهار داشت: این کارخانه جزء صنایع آلاینده‌ای بود که در داخل شعاع 120 کیلومتری تهران مستقر بود و فعالیت داشت.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: به دنبال شکایت محیط زیست از این کارخانه آلاینده و ارجاع آن به مقامات قضایی صاحبان این بخش صنعتی در مهلت 6 ماهه‌ای که از مقامات قضایی کسب کرده‌ بودند، کارخانه را به شهرک صنعتی در استان قزوین منتقل کردند.

وی یادآور شد: با بروز چنین شرایطی علاوه بر کاهش آلودگی هوا می‌توان به ایجاد و پرورش تفکر خروج صنایع آلاینده از شعاع 120 کیلومتری تهران امیدوار بود.

وی درباره خروج کارخانه آلاینده روغن نباتی قو به خارج از شعاع 120 کیلومتری تهران نیز گفت: در این باره مکاتباتی با شورای اسلامی شهر تهران صورت گرفته است.

حیدرزاده در ادامه سخنان خود بیان داشت: شورای اسلامی شهر تهران هم‌اکنون در حال تدوین مصوبه‌ای با این مضمون است که شهرداری تهران مکلف شود کارکنان کارخانه روغن نباتی قو را جذب کند تا انتقال فاز به فاز این کارخانه به خارج از شعاع 120 کیلومتری تهران امکان‌پذیر شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: بر همین اساس می‌توان در ابتدای سال آینده منتظر انتقال تدریجی کارخانه روغن نباتی قو به خارج از تهران باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار