امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141746
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 193
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص بودجه دستگاه قضایی در سال 94، اظهار داشت: متأسفانه قوه ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص بودجه دستگاه قضایی در سال 94، اظهار داشت: متأسفانه قوه قضائیه همچون سال& zwnj;های گذشته مورد بی‌مهری دولت قرار گرفته است و ما در برخی از سازمان‌های زیرمجموعه دستگاه قضائی نه تنها افزایش بودجه نداشته‌ایم بلکه شاهد کاهش بودجه بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه افزایش بودجه در برخی از دستگاه‌ها جزئی و در حد 15، 17 و 20 درصدی بوده است، گفت:‌متأسفانه بودجه عمرانی پزشکی قانونی 17 درصد کاهش داشته و بودجه‌های جاری هم افزایشی نداشته است.

عضو کمیسیون قضائی مجلس در خصوص بودجه سازمان زندان‌ها گفت:‌ این سازمان به کمک زیادی نیاز دارد چرا که در کشور مصداقی مثل سازمان زندان‌ها پیدا نمی‌کنیم که هزینه زیادی را متحمل شود.

اسفنایی ادامه داد: هر زندانی که به سازمان زندان‌ها معرفی می‌شود، باید مورد پذیرش قرار گیرد و امکان عدم پذیرش وجود ندارد، با این حال این سازمان تنها 7 درصد افزایش اعتبار داشته و در چنین وضعیتی افزایش 7 درصدی بودجه رقم بسیار پائینی است.

وی با اشاره به اینکه باید به قوه قضائیه توجه بیشتری شود، گفت: دستگاه قضایی جایی  است که به تعبیر مقام معظم رهبری نبض کشور محسوب می‌شود و اگر درست کار کند کشور سالم می‌ماند.

عضو کمیسیون قضائی مجلس خاطرنشان کرد: سال گذشته با تلاش کمیسیون قضائی بودجه قوه قضائیه 90 درصد افزایش پیدا کرد اما امسال تنها 20 درصد افزایش داشته، البته ما در کمیسیون پیشنهاداتی را برای تغییر رقم ارائه می‌کنیم اما در هر صورت ممکن است در نهایت 3 تا 5 درصد به بودجه قوه قضائیه در سال 94 اضافه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار