امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141749
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 168
علی اکبر پورفتح‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توان مصرف خون را مدیریت کرد روش صحیح ...

علی اکبر پورفتح‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توان مصرف خون را مدیریت کرد روش صحیح استفاده از خون در بسیاری از اعمال جراحی است مثلا در برخی عمل‌ ها مانند جراحی قلب و حفره‌ شکمی که فضای استریل وجود دارد می‌توان خون بیمار را ساکشن وارد فیلتر کرد و حین عمل از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: این روش در کشور ما خیلی شایع نیست و بیمارستان‌ها به دلیل این که خون رایگان است حاضر نیستند برایش هزینه‌ای کنند.

رئیس سازمان انتقال خون ایران تصریح کرد: ما در کشور بحث آموزشی را برای پزشکان و بیماران شروع کردیم و تلاش داریم که به شکل مطالبه بیماران آن را ببینند و بدانند که انتقال خون خودی وجود دارد و قبل از عمل بدانند که باید اصلاحاتی برایشان انجام شود.

وی در پاسخ به اینکه عدم مدیریت مصرف خون چه میزان خسارت می‌زند، گفت: این ارقام تا کنون به دست نیامده چون چرخه ما قابل ارزیابی نیست. در عین حال چرخه مصرف خوبی نداریم.

پورفتح‌الله گفت: در آمریکا میزان اهدای خون ظرف دو سال گذشته با مدیریت مصرف خون از 16 میلیون اهدا به 14 میلیون اهدای خون رسیده است.

وی افزود: امیدواریم با مدیریت خون بیماران و مصرف آن بتوانیم روند مصرف خون را مدیریت کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار