امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14175
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۴
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم ملی ایران در جام ملت‌های 1996 بود که پیروزی تاریخی 6 بر 2 مقابل کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم ملی ایران در جام ملت‌های 1996 بود که پیروزی تاریخی 6 بر 2 مقابل کره جنوبی را رقم زد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا از آن دوران به عنوان رنسانس فوتبال ایران یاد کند.

با مایلی‌کهن درباره آن بازی و شرایط کنونی تیم ملی گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم.

* امکانات زیر صفر بود

فارس:‌ از پیروزی تاریخی مقابل کره بگویید.

شرایط تیم ملی در آن زمان به هیچ عنوان با شرایط کنونی قابل مقایسه نبود. امکانات آن زمان تیم ملی زیر صفر بود اما اکنون سرمربی تیم ملی سه بار بهترین مبلمان را که برای آپارتمانش فرستاده بودند پس فرستاده است.

فارس: حتی گرمکنی که تن شما در آن مسابقه است بیانگر وضعیت نه چندان مناسب تیم ملی است.

با همه این شرایط پیراهن تیم ملی آن زمان شکیل بود و نشانی از پرچم مقدس جمهوری اسلامی داشت از قلب پیراهن دو رنگ سبز و قرمز بیرون آمده بود و خود پیراهن هم سفید بود و کاملا پرچم ایران را در پیراهن تیم ملی احساس می‌‌کردید. با همه این‌ها و با وجود امکانانی که بود آن نتایج گرفته شد. شرایط اکنون در همه زمینه‌ها متفاوت است. اکنون کمپ تیم‌های ملی داریم که سه چهار زمین تمرین دارد از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در اردوی تیم ملی وجود دارد.

* به خداداد عزیزی 50 دلار پاداش دادم

فارس: میزان پاداش‌های شما به بازیکنان چقدر بود؟

همان زمان من خداداد عزیزی را به خاطر آنکه بیشترین پاس گل را داده بود به عنوان بهترین بازیکن انتخاب کردم البته در بازی با مالدیو که 17 گل زدیم و بیشترین گل را کریم باقری زد، اما خداداد را به خاطر پاس‌های گلی که داد تشویق کردم و 50 دلار به او دادم. اکنون برای شکست لبنان 10 هزار دلار به پاداش به بازیکنان داده می‌شود به خاطر همین است که می‌گویم شرایط کاملا فرق می‌کند البته من آن پول را از جیب خودم ندادم بلکه فائقی به من لطف داشت و پول را در اختیارم قرار داده بود تا من آن را بین بازیکنان تقسیم کنم.

* سفر زودهنگام به کره منطقی بود

فارس: شما قبل از بازی به قطر به کفاشیان مشاوره دادید. وضعیت تیم ملی را چگونه می‌بینید؟

من آن زمان هم گفتم که نباید یک هفته زودتر به امارات برویم، با این حال قطر را هم بردیم ولی هنوز هم معتقدم سفر زودهنگام به امارات برای رفتن به قطر درست نبود، زیرا فاصله قطر با تهران به اندازه فاصله تهران تا شیراز است اما اکنون کار خوبی کردیم که یک هفته زودتر به کره رفتیم زیرا شش هفت ساعت اختلاف ساعت داریم و علم فیزیولوژیک هم می‌گوید که باید زودتر به آن کشور می‌رفتیم و با وجود بی‌پولی که گفته می‌شود وجود دارد، کار خوبی انجام شد تا تیم ملی زودتر به کره برود. هرچند هزینه‌های آن به عهده فدراسیون است.

* عیار کی‌روش در بازی با کره مشخص می‌شود

فارس: از نظر فنی بازی ایران و کره را چگونه می‌بینید؟

خدا را شکر که دو بازی قبل را بردیم و تیم از نظر روحی و روانی در شرایط مناسب است. بازی بسیار سختی را در کره داریم و عیار کی‌روش در بازی با کره مشخص می‌شود و او باید عیار خود را در این بازی نمایان کند.

*‌ مربیان جنوب شرق آسیا مهربانند

فارس: جنگ روانی که سرمربی کره علیه ایران به راه انداخته چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اعتقاد ندارم که این جنگ روانی از سوی سرمربی کره بوده زیرا مربیان جنوب شرق آسیا بسیار مهربان هستند. اعتقادم این است که او نظرش را گفته ولی ما زیاد به این مسئله دامن زدیم. بارها شده است که ما هم گفتیم که چون یک کشور مسلمان هستیم، دوست داریم کشور مسلمان دیگر هم صعود کند، نباید زیاد به این مسئله پرداخته شود.

*سرمربی باید استراتژی تیم را تعیین کند

فارس: چه توصیه فنی به کی‌روش برای بازی با کره دارید؟

من کنار تیم نیستم که بخواهم توصیه‌ای بکنم اما برخی می‌گویند باید برای مساوی به کره برویم و برخی هم می‌گویند باید برای پیروزی به میدان برویم. به نظر من استراتژی این بازی را خود مربی تیم باید تعیین کند. بازی بسیار سختی مقابل این تیم داریم و آنها که نزدیک تیم هستند، می‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری‌ کنند.

*نمی‌دانم دعا کنم تیم ملی به جام جهانی برود یا نه!

فارس: تصور می‌کنید تیم ملی به جام جهانی به طور مستقیم صعود کند یا نه؟

نمی‌دانیم باید در کشورمان دعا کنیم که باران ببارد یا نبارد؟ اگر باران ببارد، مشکل داریم و اگر هم نبارد باز هم مشکل داریم، نمی‌دانیم باید دعا کنیم نفت ارزان شود یا نه زیرا در هر دو حالت مشکل داریم. بنابراین اکنون نمی‌توانم دعا کنم که تیم ملی به جام جهانی برود یا نرود.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها