امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141750
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم دانشمندان از دانشگاه تسوکوبا در ژاپن با همکاری شرکت «فاو» که ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم دانشمندان از دانشگاه تسوکوبا در ژاپن با همکاری شرکت «فاو» که در ساخت دستگاه& zwnj;های مجازی متخصص است یک عینک مجازی ساخته‌اند؛ این دستگاه نوعی بازی با چشم است و قادر به ردیابی چشم‌هاست، به زبان انگلیسی آشناست و حرکت چشم را می‌خواند. هدف اصلی این سیستم، فعال کردن افراد معلول به نواختن پیانو است، مخصوصاً افرادی که نمی‌توانند از دست‌های خود استفاده کنند.

کاربر برای دسترسی به یک رابط مجازی باید عینک را به چشم بزند، بر روی صفحه نمایش نت‌ها نمایش داده می‌شوند و از طریق مشاهده در آن دردسترس کاربر است، در مسیری که چشم حرکت می‌کند و بر روی هر نقطه که نت وجود دارد کاربر نگاه می‌کند و پلک می‌زند یک سیگنال MIDI از طریق کامپیوتری به شکل دگمه که سمت راست عینک وجود دارد فرستاده می‌شود.

Yuja Kojima سرپرست و رئیس شرکت «فاو» گفت: این فناوری می‌تواند فرصت‌های جدید برای هر انسانی کمک کند. سازندگان این عینک تصمیم دارند عینک را در سراسر جهان و مدارس مخصوص معلولین پخش کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها