امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141754
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود قاسمی رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی در این سمپوزیوم ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود قاسمی رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی در این سمپوزیوم اظهار کرد: بیماران در هنگام مراجعه به بیمارستان به علل مختلف مانند آپاندیسیت حاد مشکلات مزمن ارتوپدی، گوارشی، زخم معده و تشخیص جراحی می‌گیرند که در نتیجه باید بیهوش شوند و ممکن است این بیهوشی ریسکی به قلب وارد کند.

وی تصریح کرد: در این گونه موارد باید یک متخصص قلب به بیمار و تیم جراحی مشاوره دهد تا ریسک عوارض قلبی در بیماران کاهش یابد.

قاسمی افزود: موضوع مباحث این سمپوزیوم شامل افرادی است که می‌خواهند تحت عمل جراحی غیر قلبی قرار گیرند و با مسائل قلبی مثل عوارض قلبی ناشی از جراحی و بیماری‌های قلبی موجود در او دست به گریبانند.

رئیس سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی خاطر نشان کرد: این گونه جراحی‌ها، جراحی‌های غیر قلبی هستند و با بیمارانی که می‌خواهند عمل قلب باز و جراحی قلب و نظایر این‌ها متفاوت هستند.

وی گفت: بیمار قبل از جراحی باید توسط متخصص قلب مشاوره شود یعنی قبل از عمل حین عمل و پس از اجرای عمل مسائل قلبی در وی ارزیابی شود که مدیریت این کار به متخصص بیهوشی سپرده شود و متخصص بیهوشی با مجموع اطلاعات کسب شده از بیمار مشاوره‌های خاص را مورد نظر قرار می‌دهد. در حقیقت متخصص بیهوشی ارزیابی ریسک را انجام می‌دهد.

قاسمی افزود: در این سمپوزیوم همکاران متخصص قلب و بیهوشی را مخاطب قرار دادیم و تلاش می‌کنیم آنها را در این زمینه توانمند کنیم.

سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی امروز در مرکز تصویربرداری بیمارستان امام خمینی در حال برگزاری است و 8 امتیاز بازآموزی دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها