امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141757
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود اسلامی، دبیر علمی سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی اظهار کرد: سن مردم در حال افزایش است و ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مسعود اسلامی، دبیر علمی سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی اظهار کرد: سن مردم در حال افزایش است و افراد مسن بیش از دیگران نیازمند جراحی‌های مختلف مانند روده، کبد، چشم هستند و این میزان 4 برابر یک فرد میانسال است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود در 20 سال آینده تعداد اعمال جراحی غیرقلبی مثل روده، قلب و پروستات 20 تا 50 درصد افزایش پیدا می‌کند چرا که متوسط سن جمعیت افزایش پیدا می‌کند و افراد مسن نیازمند اعمال جراحی بیشتر هستند.

اسلامی خاطرنشان کرد: بایستی متخصصین قلب، بیهوشی و جراحی همکاری کنند و از روش‌هایی در قبل از عمل استفاده کنند که علیرغم افزایش جراحی ها در سال آینده میزان مرگ و میر ناشی از جراحی افزایش نیابد چرا که ریسک را کنترل کنند.

دبیر علمی سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی این کنترل ریسک را منوط به همکاری دقیق بین 3 متخصص بیوشی، قلب و جراحان دانست و گفت: فردی که بیماری‌های قلبی یا فاکتورهای خطرساز قلبی دارد توسط این مراقبت‌ها و اقدامات کنترل می‌شود و پس از کاهش ریسک عمل، جراحی انجام می‌شود.

وی گفت: این سمپوزیوم سعی می‌شود آخرین دستاوردهایی در این زمینه که توسط انجمن قلب آمریکا و اروپا مطرح می‌شود و بومی سازی می‌شود و متخصصان با آخرین گایدلاین‌ها آشنا شوند و بدین وسیله ریسک قلبی را کنترل کنند.

سمپوزیوم مشاوره قلب در اعمال جراحی غیر قلبی امروز در مرکز تصویربرداری بیمارستان امام خمینی در حال برگزاری است و 8 امتیاز بازآموزی دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها