امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141759
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 34
محسن سرخو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره روند پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی که در دولت دهم و مدیریت سعید مرتضوی در این ...

محسن سرخو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره روند پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی که در دولت دهم و مدیریت سعید مرتضوی در این سازمان اتفاق افتاد، اظهار داشت: بر اساس گزارشاتی که مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور ارائه داده است، مشخص شده تخلفاتی توسط مدیران وقت سازمان تأمین اجتماعی و سایر افراد در خارج از سازمان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: متناسب با تخلفاتی که در پرونده‌ها مطرح بود از سوی مدیریت حقوقی سازمان موضوع به مراجع ذی‌صلاح اعلام شد و هر کدام از افرادی که به نوعی مورد اتهام هستند، باید در مراجع ذی‌صلاح پاسخگو باشند.

سرخو افزود:‌ در پرونده مربوط به سازمان تأمین اجتماعی، مرتضوی و زنجانی نیز مورد اتهام قرار گرفته‌اند و پرونده این افراد نیز در دستور کار قضایی قرار گرفته و پس از رسیدگی‌های نهایی نتیجه آن اعلام می‌شود.

عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: تخلفاتی در این سازمان و زیرمجموعه‌های آن اتفاق افتاده است که این تخلفات به سرمایه‌های اقشار ضعیف جامعه و کارگران ضربه‌هایی را وارد کرده است،‌چرا که سازمان تأمین اجتماعی از سرمایه‌های کارگران شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در مدیریت قبلی با بی‌مبالاتی نسبت به این اموال اقدام شده که در نخستین سری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی صورت‌های مالی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد بعضی از این صورت‌های مالی مردود و نامعتبر است،‌چرا که یک سری معاملاتی صورت گرفته که قانونی نبوده و منافع سازمان و شرکت‌های تابع آن در این معامله‌ها مدنظر مدیران وقت قرار نگرفتند.

وی گفت: به این ترتیب بخشی از اموال سازمان در معرض خطر بوده است که هر یک از پرونده‌های آن بیش از چند میلیارد تومان خسارت برداشته است.

سرخود افزود: در نهایت سازمان تأمین اجتماعی در انتظار صدور احکام قضایی و پرونده تحقق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها