امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141761
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 41
احمد رونقی در گفت و گو با خبرنگار قضایی فارس، درباره ضرورت برخورد دستگاه قضا با مفسدان بدون توجه به پست و مقام آنها، گفت: اصلی‌ترین وظیفه قوه ...

احمد رونقی در گفت و گو با خبرنگار قضایی فارس، درباره ضرورت برخورد دستگاه قضا با مفسدان بدون توجه به پست و مقام آنها، گفت: اصلی‌ترین وظیفه قوه قضائیه برقراری عدالت در جامعه است.

وی افزود: برقراری عدالت و مبارزه با ظلم ملزوماتی دارد که باید حتما رعایت شود، یکی از این ملزومات شجاعت است.

وکیل دادگستری ادامه داد: دستگاه قضا باید در کنار داشتن استقلال و قدرت، شجاعت نیز داشته باشد و همین شجاعت باعث می‌شود تا بدون توجه به جایگاه افراد موارد تخلفشان بررسی و در نهایت حکم عادلانه صادر شود.

رونقی اضافه کرد: اگر شجاعت در دستگاه قضا نباشد، باعث می‌شود که افراد مختلف بواسطه پست و مقامی که دارند و باعث فشارهای گوناگون از سوی دستگاه‌های مختلف بر قوه قضائیه می‌شود، دستگاه قضا از بررسی پرونده تخلف خود چشم‌پوشی کند که البته در دستگاه قضائی ما خلاف این است.

این حقوقدان اظهار داشت: قوه قضائیه با بررسی پرونده‌های بزرگ از قبیل پرونده معاون رئیس جمهور سابق، مهدی هاشمی، بابک زنجانی، پرونده بیمه، پرونده 3 هزار میلیاردی و دیگر پرونده‌ها استقلال و شجاعت خود را نشان داد و عدم وابستگی به غیر در تمام رسیدگی‌های دستگاه قضا مشهود است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها