امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141762
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 39
محمد امامی امین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره تجهیز شهرها و روستاهای کمتر توسعه یافته به ماشین‌آلات خدماتی، اظهار داشت: وزارت ...

محمد امامی امین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره تجهیز شهرها و روستاهای کمتر توسعه یافته به ماشین‌آلات خدماتی، اظهار داشت: وزارت کشور به عنوان متولی پشتیبانی، هدایت و نظارت از شهرها و روستاها وظیفه ذاتی دارد که از تمامی ظرفیت‌ها در جهت تجهیز شهرها و روستاها استفاده کند.

وی ادامه داد: در بودجه سال 93 ظرفیت‌هایی ایجاد شد و در روستاهایی با جمعیت 1500 و شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت خدمات بیشتری ارائه شود. در همین راستا نیز در لایحه بودجه اجازه داده شده است که 20 درصد از مالیات‌های ارزش افزوده در جهت تجهیز شهرها و روستاهای توسعه یافته هزینه شود.

امامی امین بیان داشت: بیش از 5 سال است که هیچ ماشین‌آلاتی در روستاها و شهرهای کمتر توسعه یافته و با جمعیت کمتر از 50 هزار نفر جمعیت توزیع نشده است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: تا پایان سال جاری در حوزه تأمین و تجهیز ماشین‌های خدماتی و تأمین قیر اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 5 هزار دستگاه ماشین‌آلات تهیه شده است که در این شهرها و روستاها توزیع می‌شود و تمام روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت یک دستگاه ماشین خدماتی دریافت می‌کند و تمام شهرهای زیر 50 هزار نفر نیز یک یا دو دستگاه ماشین در اختیار می‌گیرند.

در ادامه امامی امین درباره تأمین ماشین‌آلات حمل و نقل همگانی اظهار داشت: برای تأمین ماشین‌آلات حمل و نقل همگانی از جمله اتوبوس،‌مناقصه خرید 1650 دستگاه اتوبوس برگزار شده است که در حال حاضر در انتظار اخذ مجوزهای لازم از شورای اقتصاد هستیم که برای اضافه کردن این تعداد اتوبوس اقدام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها