امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141775
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 119
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: «من زنده‌ام» عنوان کتابی است که در چند ماهه اخیر همیشه در صدر ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: «من زنده‌ام» عنوان کتابی است که در چند ماهه اخیر همیشه در صدر پرفروش‌ترین کتاب& zwnj;های به فروش رسیده در سطح کشور بوده است. هر چند برخی دلایلی چون برگزاری مسابقه، تقریظ رهبر انقلاب بر آن و ... را از عوامل موفقیت آن در بازار ذکر کرده‌اند اما نباید از ویژگی‌های این کتاب چشم پوشید.

کتاب «من زنده‌ام» شرح خاطرات 1001 شب اسارت معصومه آباد به قلم خودش است که بیش از 5 ماه است در صدر پرفروش‌های بازار کتاب قرار دارد، این کتاب در اولین هفته از بهمن 93 نیز توانست در صدر جدول‌ پرفروش‌ها قرار بگیرد و همچنان رکورددار باقی بماند.

کتاب «داعش از کاشت تا برداشت» به قلم سید مهدی نورانی دیگر کتابی است که در این هفته در میان پرفروش‌ها قرار گرفت و جایگاه دوم این هفته را به خود اختصاص داد. کتاب‌های «انسان 250 ساله» که حاوی بیانات رهبر انقلاب پیرامون زندگی سیاسی و مبارزاتی ائمه (ع) است و «ته خیار» به قلم هوشنگ مرادی کرمانی نیز دو عنوانی هستند که به صورت مشترک در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار گرفتند.
ردیف
عنوان


پرفروش اول
من زنده‌ام


پرفروش دوم
داعش از کاشت تا برداشت


پرفروش سوم
انسان 250 ساله - ته خیار
هفته اول بهمن را شاید بتوان هفته کتاب‌های تاریخی برشمرد. کتاب‌هایی که در این هفته در فروشگاه‌های سطح کشور به فروش رفته است حکایت از توجه مردم به کتاب‌های این حوزه دارد. «تاریخ تمدن»، «تاریخ کمبریج»، «تاریخ بیهقی»، «سیری در سیره ائمه اطهار»، «انسان 250 ساله»، «دائرة‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» و ... از جمله کتاب‌هایی است که با محتوای تاریخی در این هفته در کانون توجه قرار داشته است. نکته جالب توجه در این میان فروش کتابی چون «تاریخ تمدن» اثر ویل دورانت در 11 جلد است که با قیمتی 200هزار تومانی در میان پرفروش‌ها قرار گرفته است.

کتاب «بی من با ولی» که انتشارات دفتر نشر معارف آن را روانه بازار کتاب کرده و تنها چند روز از انتشار آن می‌گذرد توانست در هفته ابتدایی دومین ماه فصل زمستان در میان پرفروش‌ها برای خود جایی داشته باشد.

 همچنین کتاب «گپ‌وگفت حرفه‌ای» منتشر شده از سوی انتشارات موسسه سرلشکر شهید احمد کاظمی نیز در میان پرفروش‌ها دیده می‌شود و این نشان از اقبال مخاطبان به تازه‌های نشر دارد. کتاب «مسیح در شب قدر» نیز که شرحی از دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده شهدای مسیحی است نیز مورد توجه مخاطبان بوده است.

در هفته سوم بهمن حضور نویسندگان مختلف از رشته‌های مختلف جالب توجه است. در این هفته مانند هفته‌های گذشته معصومه آباد توانست عنوان نخست پرفروش‌ترین نویسنده را با کتاب «من زنده‌ام» به خود اختصاص دهد و همچنان در صدر جدول پرفروش‌ترین نویسنده‌ها قرار بگیرد. سید مهدی نورانی با کتاب «داعش از کاشت تا برداشت» و احمد شاملو دو نویسنده‌ای هستند که در جایگاه دوم نویسنده‌های پرفروش قرار گرفته‌اند.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی، حمید داودآبادی، دکتر علی شریعتی و هوشنگ مرادی کرمانی نیز به صورت مشترک جایگاه سوم پرفروش‌ترین نویسنده‌ها را به خود اختصاص دادند.
ردیف
نام نویسنده


نویسنده اول
معصومه آباد


نویسنده دوم
سید مهدی نورانی - احمد شاملو


نویسنده سوم
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی - حمید داودآبادی - علی شریعتی - هوشنگ مرادی کرمانی
پرفروش شدن کتاب «دروغ و نقش آن در دین و دنیای ما» اثر مهدی بازرگان که در سال 93 روانه بازار شده و با توجه به سالروز وی در هفته گذشته از نکات جالب توجه در آمار پرفروش‌های این هفته بود.

کتاب «آیین زندگی» بازنویسی سیدمهدی شجاعی از سفارش‌ها، موعظه‌ها و رهنمودهای امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی (ع) است که از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده توانست به عنوان کتابی با موضوع سبک زندگی در میان کتاب‌های سبک زندگی که بخشی از پرفروش‌ها را به خود اختصاص می‌دهند خودنمایی کند.

فروش کتاب «آه باشین» نشان از محبوبیت این کتاب در میان مخاطبان دارد. این کتاب به تازگی توانسته در میان آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره شهید غنی‌پور قرار بگیرد.

ترجمه یکی از مباحثی است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و فروش آثار ترجمه شده و برگردان نشان از توجه مخاطبان به آثار تولید شده در آنسوی آب‌ها دارد. هرچند برخی در انتخاب اثر برای ترجمه وسواس به خرج داده اما در میان آثار ترجمه شده کتاب‌های کم‌رمق بسیاری دیده می‌شود ولی در هفته گذشته کتاب‌هایی نظیر «مسجد پروانه»، «عشق زیر روسری»، «شازده کوچولو» و «پیر مرد و دریا» و ... خودنمایی می‌کند.

حضور کتاب‌هایی از مرحوم دکتر علی شریعتی که به تازگی از سوی انتشارات سپیده باوران روانه بازار کتاب شده، آن هم در میان پرفروش‌ها، نشان از توجه به آراء و اندیشه‌های این مبارز انقلابی دارد. کتاب «علی»، «کویر» و «تشیع علوی، تشیع صفوی» از جمله عناوینی است که در هفته گذشته با اقبال مخاطبان روبرو شده و نام دکتر شریعتی را در میان نویسنده‌های پرفروش قرار داده است.

کتاب «سید عزیز» که در ارتباط با سیدحسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان به قلم حمید داودآبادی است در میان پرفروش‌ها دیده می‌شود و پرفروش شدن این کتاب با توجه به تحولات اخیر منطقه دور از انتظار نبوده و نشان از این دارد که فضای حاکم بر منطقه و رسانه‌ها بر خرید مردم در کتاب نیز اثر می‌گذارد. این کتاب موجب شد نویسنده آن در میان نویسنده‌های پرفروش‌ها قرار بگیرد.

هفته ابتدایی ماه پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تغییراتی در جدول پرفروش‌ها بودیم. هفته‌های متمادی بود که جایگاه پرفروش‌ترین ناشر به انتشارات «بروج» اختصاص داشت که این هفته این جایگاه به «دفتر نشر معارف» رسید و بعد از این ناشر، انتشارات «سوره مهر» در جایگاه دوم قرار گرفت.

انتشارات «موسسه شهید سرلشکر حاج احمد کاظمی» و «بروج» نیز دو ناشری هستند که به صورت مشترک در رده سوم ناشران پرفروش قرار گرفتند.
ردیف
عنوان ناشر


ناشر اول
دفتر نشر معارف


ناشر دوم
سوره مهر


ناشر سوم
موسسه شهید احمدکاظمی - بروج
استان‌های آذربایجان غربی، البرز و چهارمحال و بختیاری سه استانی هستند که در هفته اول بهمن وارد فهرست پرفروش‌های فارس شدند. همچنین کتاب‌فروشی‌های «امیرکبیر» (یکی از شعبات این انتشارات) و «کافه کتاب آسمان» زاهدان به علت عدم همکاری و ارائه نکردن اطلاعات در هفته‌های متوالی از جدول پرفروش‌ها کنار گذاشته شدند و این رویه برای سایر فروشگاه‌ها نیز که همکاری در ارائه آمار نداشته باشند اعمال خواهد شد.

در این هفته «پاتوق کتاب آسمان» یزد، «پاتوق کتاب آسمان» اصفهان، «پاتوق کتاب سینما» تبریز، «ترنجستان مترو» تهران، «جبهه کتاب» فسا، «صریر» تهران، «کتاب آسمان» سبزوار، «کتاب سرو» اراک و «میثاق» رشت 5 عنوان کتاب پرفروش خود را اعلام نکردند.

علاقه‌مندان برای مشاهده جدول کامل پرفروش‌های هفته اول بهمن 93 می‌توانند اینجا کلیک کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار