امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141791
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 267
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از استرالیا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری که عصر امروز  در هتل محل اقامت تیم ملی برگزار شد با بیان اینکه یک روز ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از استرالیا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری که عصر امروز  در هتل محل اقامت تیم ملی برگزار شد با بیان اینکه یک روز بعد از بازی با عراق زمان این است که گزارش مفصلی در مورد تیم ملی  خدمت شما عرض کنم و دقیقا توضیح بدهم کجا بودیم و امروز به کجا رسیده‌ایم اظهار داشت: در این قسمت می‌خواهم یک مقدار هم در مورد آینده صبحت کنم همانطور که مطلع هستید به خاطر دلایل خاصی در چند ماه گذشته سعی کردم سکوت کنم و سعی کردم به خاطر همان مسائل و منافع تیم ملی هرچیزی به زبان نیاورم اما فکر می‌کنم امروز که نتوانستیم به رویایی که در ذهن داریم برسیم و در حال بازگشت به ایران هستیم به جا باشد تا گزارشی که از آنچه که انجام دادیم را خدمتتان عرض کنم.

وی ادامه داد: قبل از جام جهانی با هر مشکلی که برای بازی‌های دوستانه و اردوهای تیم ملی بود سعی کردیم قدم به قدم پیش برویم و یک بازی این طرف و یک اردو آن طرف برگزار کنیم و در نهایت در جام جهانی عملکردی داشتیم که اکثریت مردم از تیم ملی راضی بودند و بعد از جام جهانی هم افتخار داشتم تا آقایان کفاشیان از بنده تقاضای ادامه همکاری داشته باشند و همینطور که حمایت‌هایی که از هواداران دریافت کردم و البته از اعتقاد و شور و اشتیاقی که بازیکنان برای ادامه همکاری با من نشان دادند که واقعا برایم دلگرم‌کننده بود و خیلی خوب بود که دعوت به ادامه همکاری را داشتم.

کی‌روش افزود: در درجه اول به خاطر حمایت‌هایی که شد و در درجه دوم به خاطر اینکه این رویا را داشتم که بعد از جام جهانی شرایط بهتر خواهد شد اما متاسفانه داستان اینطور نشد و سناریو برای ما بدتر شد و دشواری‌های بدتری را تجربه کردیم و هیچ حمایت مالی از ما نشد و این واقعیتی بود که ما با آن روبرو بودیم. واقعیت ما راجع به این بود که کاری نمی‌توانستیم بکنیم و در نتیجه به خاطر این نحوه کار کردن باید می‌دیدیم یکی پس از دیگر بازی‌ها و اردوها لغو می‌شوند. ضمن اینکه بازی تدارکاتی نداشتیم و دیدید که اجبار پیدا کردم تا از ارتباطات خودم استفاده کرده و در اردوی پرتغال سه بازی را برگزار کنیم و همینطور در اردوی آفریقای جنوبی همین اتفاق افتاد حتی تیم فلسطین که توافق کرده بود با ما بازی کند این توافق را برهم زد.

کی‌روش گفت: امروز می‌خواهم خیلی شفاف صحبت کنم همیشه سعی می‌کنم به خوبی دور و برم را نگاه کنم و آن زمان می‌بینم که مربیان زیادی در فوتبال ایران هستند که با همین نوع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند اکثر مربیان ایران نسبت به امکانات فوتبال ایران مشکل دارند و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. در نتیجه همه ما با یک نوع مشکل مواجه هستیم برای همین همیشه به خودم می‌گویم چرا باید گله و شکایت می‌کردم بلکه باید واقعیات را بپذیرم. همیشه صحبت‌هایی که با بازیکنانم می‌کنم می‌خواهم با شما در میان بگذارم.قطر و امارات منابع بیشتری دارند اما این مطلب باید ما را قوی‌تر کند یا ضعیف‌تر یا باید به ما روحیه دهد یا روحیه ما را بگیرد؟ همیشه به بازیکنانم می‌گویم هیچ بهانه‌ای ندارید بلکه با مجموعه مشکلاتی که با آن روبرو هستیم باید آنها یک منبع انگیزه و چالش بزرگی باشد که ما را تبدیل به تیمی قدرتمند کند. شکی نداریم که آنهایی که در فوتبال ایران هستند تقریبا با این مشکلات روبرو هستند برای همین فکر می‌کنم وقتی همه ما افرادی هستیم که جزو یک خانواده در کنار هم هستیم باید دست در دست هم داده تا برای مشکلات فوتبال راه‌حلی پیدا کنیم.

وی افزود: همه می‌دانند و هواداران فوتبال داخل و خارج ایران واقعیت را درک می‌کنند برای همین اکثریت به این تیم ملی و بازیکنانش افتخار می‌کنند چراکه آنها در سه بازی قبل در مرحله مقدماتی عملکرد خوبی داشتند و در مقابل عراق نیز با 10 نفر بازی خوبی را به نمایش گذاشتند که در نهایت کار به پنالتی کشیده و متاسفانه بازی را باختیم. آرزوی ما بود که برای هواداران مدال بیاوریم و به همین دلیل هیج کس ناراحت‌تر از بازیکنان و کادر فنی و مطمئنا هواداران فوتبال ایران نیست. متاسفانه تیم سومی که دیشب در حال بازی بود دست و بال ما را بست. بازی در دستان ما بود اما آنها زنجیر انداختند و ما را محاصره کردند. این واقعیت فوتبال است و فوتبال از آن برنده‌هاست. ما نتوانستیم مدال بیاوریم اما اینجا توانستیم یک مطلب بزرگ را به دست بیاوریم.. فکر می‌کنم اینجا رسانه‌های استرالیا، هواداران و حتی مربیان تیم‌های دیگر به تیم ایران احترام گذاشتند و می‌گذارند.

سرمربی تیم ملی در ادامه نشست خبری افزود: وقتی هواداران خودشان را در قالب تیم ملی تصور می‌کنند و روحیه تیمی را لمس می‌کنند به خاطر این است که غرور ملی و انگیزه هواداران برآورده شده است.

وی با اشاره به تجربه بازیکنانی از جمله جواد نکونام یادآور شد: حتما باید چند کلامی در خصوص با تجربه‌های تیم صحبت کنم. آنها الگوی خوبی از تعهد، از خودگذشتگی و شجاعت بودند و امروز در تیم ملی دیگر با داستان افرادی که به تیم ملی پشت می‌کنند مواجه نیستیم. کاپیتان من دیشب به رکورد 149 بازی ملی رسید که این یک عدد و دستاورد فوق‌العاده است البته عدد و رقم مهم نیست بلکه الگویی که او از خود به جای گذاشت مهم است. الگویی برای بازیکنان جدید جوان است.

وی افزود: در این جام 10 بازیکنان جدید و جوان را به تیم ملی اضافه کردند و واقعا باید از مربیان بازیکنان جوانی مثل غفوری، رضاییان، پورعلی گنجی، امیری به خاطر کاری که برای آنها انجام دادند کمال تشکر را داشته باشم. همینطور بازیکنانی مثل رفیعی، آزمون و جهانبخش که همین وضعیت را داشتند.

سرمربی تیم ملی گفت: امروز به خانه برمی‌گردیم بدون هیچ مدالی اما این بازگشت ما به خانه با یک آینده همراه است اما باید یک موضوع را تاکید کنم که کاری که نباید انجام می‌دادیم انجام دادیم. ما بعد از صعود به جام جهانی یک سال وقت داشتیم تا تیم ملی را آماده کنیم اما 6 ماه خوابیدیم اگر می‌توانستیم تا سرحد آماده‌سازی در بین صعود به جام جهانی تا جام جهانی برنامه هایمان را پیاده کنیم چه اتفاقی می‌افتاد شاید تفاوتش همان گل مسی بود که در جام جهانی خوردیم. ما در جام جهانی درسمان را یاد گرفتیم اما چه اتفاقی افتاد.بعد از جام جهانی و از بعد از ماه خرداد و تیر چند ماه را به صورت پیاپی از دست دادیم. در حال حاضر هم بیاییم و در مورد آینده این بازیکنان جوان در تیم ملی صحبت کنیم. به نظر من باید برگردیم خانه و روحیه‌مان را بازسازی کنیم. کمی فکر کنیم و سریع کار کنیم برای آماده‌سازی جام جهانی که در راه داریم. این مختصری بود از طرف شخص بنده در مورد کارهایی که اتفاق افتاده.

کی‌روش ادامه داد: با کمال احترامی که برای کسانی که نقطه‌نظرات مختلف دارند فکر می‌کنم 4 مسابقه عالی را در جام ملت‌ها پشت سر گذاشتیم. تیم بحرین را بدون هیچ شک و شبهه‌ای شکست دادیم، رقیب سنتی که همیشه برای ایران دردسرساز می‌شود.تیم قطر را هم که چند ماه پیش جام خلیج‌فارس را برده بود حذف کردیم و تیم امارات را هم توانستیم شکست دهیم اماراتی که ژاپن را از دور مسابقات حذف کرد و البته بازی بسیار دشوار مقابل عراق که 80 دقیقه یک بازیکن کمتر داشتیم و توانستیم 10 نفره دو بار به بازی برگردیم. به خاطر اینکه یک بازی تهاجمی را انجام دادیم و به گل رسیدیم اما در پنالتی‌ها شکست خوردیم. در انتها عرض می‌کنم به خانه برمی‌گردیم و بدون مدال اما نه با دستان خالی با این تصویر شفافی در ذهن داریم می‌دانیم با سرمایه‌گذاری و همت و تلاش مستمر آینده درخشانی خواهیم داشت.

در ادامه نشست خبری کی‌روش در مورد اینکه به نظر می‌رسد با این صحبت‌ها باید شاهد تداوم همکاری او با تیم ملی باشیم گفت: نمی‌خواهم در مورد این سوال بنا بر منافع ملی و علائق شخصی صحبت کنم چون اگر در این خصوص صحبت کنم اشتباه است فکر می‌کنم باید این سوال را بنابر مدرن کردن فوتبال ایران و مسیری که می‌خواهد انتخاب کند به آن پاسخ داد. من شفاف صحبت‌هایم را مطرح می‌کنم. در 4 سال گذشته همیشه سعی کردم آرامش خودم را حفظ کنم. در مورد یکسری از قسمت‌های فوتبال ایران سکوت کنم.حتی یک قسمت‌هایی که در مورد تیم ملی به صورت غیرمتحرمانه شد صحبتی نکردم و فقط جاهایی صبحت کردم که راجع به منافع تیم ملی بود نه شخص کارلوس کی‌روش ولی این سکوت و نگرش بنده باعث سوتفاهم یکسری افراد شده است به خاطر اینکه جوابی ندادم و سکوت کردم این سوتفاهم پیش آمده و این تفکر در ذهن آنها به وجود آمده که بنده بی‌تفاوت هستم یا ضعیف و ترسو شدم یا فاصله گرفتم.اما آنها مرتکب اشتباه شدند هرچند که برخی افراد دنبال آن بودند که با من مشکل داشته باشند و شاید فکر می‌کنند شخص خوبی را پیدا کردند به همین خاطر آنها می‌گویند بس است و دیگر کافی است. من کارم را انجام می‌دهم نه به خاطر خودم بلکه به خاطر بازیکنان تیم ملی. بعضی افراد در طول این مدت به تیم ملی لطمه وارد کردند و یا مستقیم این کار را کردند و وقتی باشگاهشان باخت بازیکنان ملی‌پوش را مقصر اعلام کردند و اعتماد به نفس و باور بازیکنان را چه در تیم ملی و چه در خارج از تیم ملی را خدشه‌دار کردند.

وی افزود: آقای قلعه‌نویی نیز روند تحریم‌ کردن بازیکنان در تیم ملی را در جام جهانی رهبری کردند. ایشان قرار بود قبل از جام جهانی بازیکنان را در اختیار من بگذارند که این کار را نکردند چه چیزی می‌شد از این کارها به دست آورد؟ دقیقا برعکس من فکر می‌کنم ما مربیان کنار هم باشیم چون همه ما یک مشکل داریم و باید راهکاری برای آن اعلام کنیم. ایشان برخی از اوقات که خودش نمی‌خواست مستقیم صحبت کند به دستیارانش می‌گفت صحبت کنند و یا  افرادی که از خودشان بود مثل پزشک و فیزیوتراپ تیم و یا مدیرعامل سابق استقلال. آقای خلیفه از پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نیز نوشتند که تیم ملی به خاطر مصاحبه قلعه‌نویی حذف شده است که این کاملا غیرقابل قبول و واهی است.

ادامه دارد...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها