امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۶:۱۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1418
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس سومین روز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا عصر امروز در فرمانداری ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس سومین روز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا عصر امروز در فرمانداری تهران پایان یافت.

حضور اعضای شورای شهر در فرمانداری تهران / چمران: حضورم در انتخابات شورای شهر ربطی به ریاست جمهوری ندارد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس برخی از اعضای شورای شهر صبح امروز با حضور در فرمانداری برای انتخابات شورای شهر چهارم ثبت‌نام کردند.

بر این اساس مهدی چمران رئیس شورای شهر، علیرضا دبیر، علیرضا خادم، معصومه آباد، خسرو دانشجو، مرتضی طلایی و بیادی از اعضای شورای شهر  بودند که برای انتخابات شوراها نام‌نویسی کردند. اسدالله عسگراولادی از دیگر چهره‌های آشنایی بود که برای ثبت نام در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به فرمانداری مراجعه کرد.

چمران: حضورم در انتخابات شورای شهر نافی کاندیداتوری ریاست جمهوری نیست

 رئیس فعلی شورای شهر تهران گفت که مدتی است برای انتخابات ریاست جمهوری فعالیت می‌کنم و حضورم در انتخابات شورای شهر ربطی به انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

مهدی چمران رئیس شورای شهر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا حضور شما در انتخابات شوراها، حضورتان در انتخابات ریاست جمهوری را منتفی می‌کند، گفت: این دو ربطی به یکدیگر ندارند و این ممکن است تائیدی بر انتخابات ریاست جمهوری باشد.

چمران همچنین در خصوص فعالیتش در انتخابات ریاست جمهوری افزود: بنده مدتی است که فعالیت می‌کنم.

وی همچنین در خصوص ائتلاف‌های تشکیل شده برای انتخابات ریاست جمهوری و اینکه چه پیشنهادی برای این ائتلاف‌ها دارد، گفت: هنوز به پیشنهادی برای پیوستن به ائتلاف‌ها نداشتم چراکه هنوز خودم هم اعلام نکردم.

خبرنگاری از چمران پرسید آیا برای حوزه تهران یا ری قصد ثبت‌نام دارید، که وی گفت: اینجا ری است یا تهران که خبرنگار گفت فرمانداری تهران و چمران در جواب پاسخ داد پس من برای شورای شهر تهران آمده‌ام ثبت نام کنم.

رئیس شورای شهر تهران در خاتمه یادآور شد که خانم پروین احمدی‌نژاد در جلسه اخیر شورا حاضر نبود و ما با وی هم تماس گرفتیم اما قبلا از وی برای ثبت‌نام دعوت کرده‌ایم.
 
 


 

عسگر اولادی: مستقل می‌آیم/بیادی: از هاشمی دعوت نکرده‌ایم

اسدالله عسگراولادی نیز که صبح امروز با حضور در فرمانداری تهران برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما نامزد حزب موتلفه هستید، گفت: نامزد موتلفه نیستم و مستقل وارد خواهم شد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در کدام لیست قرار می‌گیرد، یادآور شد: در هر لیستی که نام من را در فهرست خود قرار دهد.

حسن بیادی عضو شورای فعلی شهر تهران که برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کرده بود هم این سوال را که آیا شما رئیس ستاد مهدی چمران هستید تکذیب نکرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در کدام لیست قرار خواهید گرفت، افزود: در هر فهرستی که محوریتش چمران باشد قرار دارم.

بیادی در پاسخ به این سوال که آیا جمعیت آبادگران از هاشمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده است، گفت: اینگونه نیست؛ هاشمی از ظرفیت‌های کشور به شمار می‌رود. اما هنوز آبادگران اولویت بندی انجام نداده‌اند.

طلایی: ائتلاف پیشرفت نقطه امیدی برای اصولگرایان است

در ادامه مرتضی طلایی عضو شورای شهر فعلی تهران صبح امروز پس از ثبت‌نام در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خصوص تشکیل ائتلاف پیشرفت اظهارداشت: این ائتلاف نقطه امیدی برای اصولگرایان به وجود آورد و نشان داد کسانی که دغدغه انقلاب را دارند می‌توانند سازوکار مشخصی را تشکیل دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که شما در صورت پیروزی در انتخابات شوراها کماکان فعالیت سیاسی خواهید کرد یا خیر گفت: بنده کنشگر مسائل سیاسی هستم اما این به معنای آن نیست که کارهای اجتماعی انجام ندهم.

دبیر: سیاسیون وارد شوراها نشوند

در همین حال علی‌رضا دبیر که صبح امروز برای ثبت‌نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری تهران حضور یافت در جمع خبرنگاران گفت: سیاسیون وارد شوراها نشوند و شهر را به اهل فن بسپارند.

همچنین هادی ساعی پس از ثبت‌نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت : به صورت مستقل می‌آیم و فعلاً معلوم نیست که در کدام لیست قرار بگیرم.

وی همچنین گفت که عملکرد شورای فعلی شهر تهران را باید از مردم پرسید.

سجادی: لیست شوراهای جبهه پیروان آخر فروردین نهایی می‌شود

سیدکمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز صبح امروز چهارشنبه پس از ثبت‌نام در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا درباره لیست شورای شهر این جبهه اظهارداشت: لیست شوراهای شهر جبهه پیروان خط امام و رهبری تا آخر فروردین‌ماه نهایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، درباره حضورش در انتخابات شوراها یادآور شد: شورای مرکزی جامعه اسلامی کارمندان و برخی احزاب و تشکل‌های عضو جبهه پیروان از بنده خواستند که در عرصه انتخابات شوراها حضور داشته باشم.

سجادی در پایان خاطرنشان کرد: قاعدتا در لیست شوراهای شهر جبهه پیروان خط امام و رهبری حضور دارم و اگر در لیست نهایی باشم در این عرصه می‌مانم و گرنه در انتخابات شوراها شرکت نخواهم کرد.

حاشیه‌های صبح فرمانداری تهران: دور دنیا در فرمانداری تهران/ ثبت‌نامی که رنگ طلا گرفت

* یکی از حاشیه‌های جالب فرمانداری تهران حضور مرد 73 ساله‌ای بود که گفت: 2 بار دور دنیا را گشته است و وی تاکید داشت افراد ناشناخته کشف شوند.

* «محمد کشتی‌آرای» رئیس سازمان اتحادیه طلا و جواهر کشور، برای ثبت‌نام به فرمانداری آمد و روز سوم انتخابات شوراها را طلایی کرد.

* علیرضا دبیر و هادی ساعی نیز از دیگر کسانی بودند که به فرمانداری تهران آمدند و علیرضا دبیر در حین ثبت‌نام به خبرنگاران گفت بهتر است شخصیت‌های سیاسی وارد انتخابات شوراها نشوند.

*بهرامی سخنگوی ستاد محمد شریعتمداری نیز به فرمانداری تهران برای ثبت نام در انتخابات شوراها آمد.

طلا: در صورت تایید شورای نگهبان انتخابات شورای شهرری و تهران یکپارچه برگزار می‌شود

همچنین حسین طلا، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر در شهرستان تهران در خصوص مصوبه دیروز مجلس مبنی بر عدم جدایی شورای شهر ری از تهران و یکپارچه برگزار شدن انتخابات شوراها اظهارداشت: اگر شورای نگهبان مصوبه دیروز مجلس را تایید کند علی‌القاعده لازم‌الاجرا است اما اگر به آن ایراد وارد شود تا روز یکشنبه که مجلس تصمیم بگیرد باید صبر کرد.

وی ادامه داد: ثبت‌نام تا روز اول اردیبهشت است و بر اساس قوانین موجود، فرمانداری شهرستان ری در حال ثبت‌نام از داوطلبان شهرستان ری است.

طلا همچنین انتخابات شوراها را مظهر حضور و اراده مردم دانست.
 


 

رئیس‌ اتحادیه طلا و جواهر: مستقل عمل می‌کنم

محمد کشتی‌آرای امروز با حضور در فرمانداری تهران برای انتخابات شوراها ثبت‌نام کرد.

به گزارش فارس محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر، ظهر امروز پس از فرمانداری تهران، در جمع خبرنگاران اظهارداشت:‌جامعه اصناف، جامعه بزرگی است و ما اولین قدم را در عرصه انتخابات شوراها برداشتیم.

وی اضافه کرد: من و چند نفر از صنف مبلمان و لوازم صوتی و تصویری به صورت مستقل از طرف جامعه اصناف شرکت می‌کنیم.

کشتی‌آرای گفت: عضو جبهه خاصی نیستم و مستقل عمل می‌کنم.

وی در پایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما فرد پولداری هستید و ریاست اتحادیه طلا و جواهر را بر عهده دارید، آیا می‌توانید دغدغه مردم را بدانید، با تعجب گفت:‌ ما از کشور دیگری که نیامده ایم و 52 سال است که در حال کار کردن در این کشور هستیم.

احمدی‌شهرکی: تاکنون هیچ حاشیه و مشکل امنیتی در روند ثبت‌نام‌ها نداشته‌ایم

دبیر شورای تامین شهرستان تهران گفت: تاکنون هیچگونه حاشیه‌ای در روند ثبت‌نام‌ها نداشته‌ایم و ان‌شاءالله از این پس هم نخواهیم داشت.

سعید احمدی‌شهرکی دبیر شورای تامین شهرستان تهران صبح امروز و در سومین روز از ثبت‌نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع خبرنگاران درباره روند برگزاری ثبت‌نام ها اظهارداشت: شرایط بسیار عالی و مطلوب بوده و در این سه روز هیچگونه حاشیه‌ای نداشتیم و آنگونه که پیش می‌رود در آینده نیز نخواهیم داشت.

احمدی‌شهرکی: تا ساعت 15 امروز دویست نفر ثبت‌نام قطعی کردند/ 349 نفر در سه روز

سعید احمدی‌شهرکی رئیس ستاد انتخابات شهرستان تهران همچنین عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا ساعت 15 امروز 200 نفر برای انتخابات شوراها در حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام قطعی کرده‌اند که با احتساب 149 نفر که در دو روز گذشته ثبت‌نام کرده بودند جمعا 349 نفر ثبت‌نام قطعی داشته‌ایم.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تهران تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه در هر روز 400 نفر برای ثبت‌نام حضور یابند.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا انتخابات تهران و ری به صورت جداگانه صورت می‌پذیرد یا خیر گفت: منتظر ابلاغیه ستاد انتخابات کشور در این زمینه هستیم.

همچنین محمدودود حیدری مدیرمسئول روزنامه جوان نیز بعداز ظهر امروز برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کرد.

بهمن شریف‌زاده نیز از دیگر داوطلبانی بود که برای ثبت نام چهارمین دوره انتخابات شهر و روستا به فرمانداری تهران آمد.

امروز همچنین حسن قربانی از خبرنگاران سابق صداو سیما برای ثبت نام به فرمانداری تهران آمد و از سؤالات خبرنگاران طفره می رفت اما در نهایت مجبور شد به آنها گفت وگو کند؛ البته مرتضی غرقی نیز در فرمانداری تهران حضور یافت اما گفت که برای ثبت نام نیامده وبرای همراهی یکی از اقوام آمده است.

*حضور پررنگ کارمندان شهرداری

همچنین در سومین روز ثبت‌نام داوطلبان شوراها شهرداران سابق و کارمندان شهرداری در صف ثبت‌نام کنندگان بود؛ از جمله آنان هیربد معصومی معاون شهرسازی سابق شهرداری و قاسمی شهردار مناطق 3، 8 ، 13 و 19 بود؛ معصومی در پاسخ به این سوال که چرا کارمندان شهرداری برایانتخابات شوراها ثبت‌نام می‌کنند، گفت: برای اینکه دوره احساس تکلیف در شهرداری دیده‌ایم.

تهیه‌کننده فیلم اخراجی‌ها حبیب‌الله کاسه‌ساز و کاشانی مدیرعامل سابق پرسپولیس از دیگر نامزدهایی بودند که برای ثبت‌نام در شورای شهر حضور یافتند.

همچنین ایرانی عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران و مدیرکل سازمان بازرسی صندوق تعاون کشور دیگر نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بود که به فرمانداری تهران آمد.

فرد دیگری که برای ثبت‌نام به شوراهای اسلامی شهر و روستا آمده بود گفت که تهران پایتخت ام‌القرای جهان اسلام و چشم امید کشورهای جهان و مستضعفان عالم به ویژه در دوره پر فراز و نشیب کنونی و در عصر بیداری اسلامی است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها