امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141802
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در عراق، داعش را در شمال المقدادیه در استان دیالی به‌

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در عراق، داعش را در شمال المقدادیه در استان دیالی به‌ طور کامل تحت محاصره درآورده‌اند و همه روزنه‌های فرار تکفیری‌ها را بسته‌ و عملیات گسترده‌ای را برای پایان دادن به کار داعش آغاز کرده‌اند.

«عدی الخدران» فرماندار خالص در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد درباره عملیات نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در مبارزه با داعش در استان دیالی گفت: نیروهای امنیتی از دو روز پیش حمله به آخرین پایگاه داعش در منطقه شمال المقدادیه برای پاکسازی آنجا را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه این عملیات در سه محور آغاز شده است، گفت: محور نخست، عملیات منطقه «دلی عباس والمشاریه» و به فرماندهی پلیس استان دیالی با پشتیبانی بسیج مردمی است و محور دوم از منطقه «المنصوریه» صورت گرفته که فرماندهی آن را نیروهای بسیج مردمی با پشتیبانی نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم برعهده دارد و محور سوم از «الصدوق» انجام می‌شود که فرماندهی آن را تیپ پنجم از روستای نوفل با پشتیبانی هنگ چهارم گردان بیست و یکم برعهده دارند و این عملیات تلفات سنگینی را بر دشمن و آخرین پایگاه آن وارد کرده است.
الخدران گفت: نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در حال پیشروی به سوی آخرین موضعی هستند که داعش در آنجا سنگر گرفته و از مهم‌ترین پایگاه‌های این گروه تروریستی محسوب می‌شود که در حنبس، السنسل، التایه و شاق الراق واقع است.

فرماندار اخلاص به مردم استان دیالی مژده داد که پرونده داعش در این استان بسته شده و دیالی اولین استانی است که به رهبری بسیج مردمی و فرزندان نیروهای امنیتی از همه طوائف عراقی از چنگ داعش آزاد شده و بدست این گروه تروریستی سقوط نکرد.

وی افزود: نیروهای امنیتی به آزادسازی دیالی اکتفا نکرده و پس از آزادسازی الضلوعیه و مناطق همجوار در استان صلاح الدین به پیشروی‌های خود ادامه می‌دهند.

عدنان التمیمی رئیس شورای بخش المقدادیه واقع در شمال استان دیالی نیز شب گذشته گفت: سد مهم الصدور در 15 کیلومتری شمال المقدادیه ، توسط ارتش و نیروهای مردمی عراق آزاد شد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها