امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141804
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 154
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی پیرامون هدف از حمله اخیر در قنیطره سوریه، به چند دلیل ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی پیرامون هدف از حمله اخیر در قنیطره سوریه، به چند دلیل احتمالی این حمله پرداخت.

رویترز در گزارشی تحت عنوان «هدف از حمله اخیر اسرائیل در سوریه که به کشته شدن یک ژنرال ایرانی انجامید،‌چه بود»، به بررسی این موضوع پرداخت.

در گزارش آمده است: «بر اساس گزارش‌های منابع امنیتی وابسته به وزارت دفاع اسرائیل، دو دلیل برای حمله اخیر تل‌‌آویو در سوریه که در آن چند ایرانی و عضو حزب‌الله لبنان کشته شدند ارائه شده است. یکی از آنها این بوده که حمله فوق برای توقف یک حمله قریب‌الوقوع برنامه ریزی شده حزب‌الله و ایران صورت گرفته و دیگری حمله عادی به یک کاروان حزب‌الله بوده که در آن سهوا و تصادفا چند ایرانی و عضو حزب‌الله کشته شدند».

در گزارش رویترز آمده است: از این دو روایت، یکی می‌تواند درست باشد اما  ما نمی‌توانیم بگوییم کدام یک درست است.

در ادامه درباره واکنش‌های صهیونیست‌ها به حمله منجر به شهادت شهید «الله دادی» آمده است: «روایت اسرائیلی از این موضوع، تلاش برای تقلیل دادن آن به حمله پهپادی و تاکید بر سهوی و تصادفی بودن مرگ نیروی ایرانی بدان منظور است که سیگنال بدهد این حمله تشدید عامدانه تنش‌ها با ایران نیست».

در گزارش رویترز با اشاره به بیانیه سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران درباره شهادت شهید الله وردی و عواقب آن برای صهیونیستها می‌نویسد: «یک فرمانده ارشد ایرانی قول داده که حمله اسرائیل صاعقه‌های مخربی درپی خواهد داشت».

این خبرگزاری با اشاره به حمله قریب الوقوع حزب الله و ایران به رژیم صهیونیستی اینطور می‌نویسد: «حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان پیشتر اعلام کرده بود که لبنان و سوریه اکنون در جبهه واحد یکپارچه ژئوپلتیکی ضد اسرائیل قرار دارند. قبل از بحران سوریه، هیچ بیانیه‌ای بدین مضمون وجود نداشت اما زمان اکنون تغییر کرده است».

در ادامه گزارش آمده است:‌«اگر حزب الله از داخل سوریه به اسرائیل حملات راکتی کند، پیدا کردن منشا حملا برای تل‌آویو و تلافی کردن این حملات سخت خواهد بود».

در پایان گزارش هم با اشاره به مصارف انتخاباتی این حملات صهیونیستها می‌خوانیم؛ «همانطور که در گزارش روزنامه هاآرتص آمده، در تاریخ حملات اسرائیل، تقویم سیاسی آن قابل مشاهده است. در حمله 1981 به رآکتور اوسیراک عراق، حمله 1996 با لبنان، 2009 به غزه و 2012 به غزه همگی زمانی حادث شد که نخست‌وزیر وقت با انتخابات مواجه بود یا وجهه سیاسی وی در خطر قرار داشت».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها