امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141810
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 154
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمازگزاران مسجد الاقصی خطیب نماز جمعه را روز گذشته به دلیل تسلیت گفتن فوت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمازگزاران مسجد الاقصی خطیب نماز جمعه را روز گذشته به دلیل تسلیت گفتن فوت «عبدالله& raquo; شاه سابق عربستان از منبر پایین آوردند.

 

طبق گفته شاهدان عینی به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از آنکه خطیب نماز جمعه مسجد الاقصی درگذشت پادشاه عربستان را تسلیت گفت با اعتراض نمازگزاران مواجه شد.

 

با آغاز اعتراضات، فضای حاکم بر مراسم نماز جمعه متشنج  شد و تعدادی از نمازگزاران معترض در مسجدالاقصی به نشانه اعتراض خطیب نماز جمعه را از منبر پایین آوردند.

این در حالی است که روز گذشته رژیم صهیونیستی از درگذشت شاه عربستان، به این دلیل که او در پیشبرد طرح سازش با این رژیم پیشگام بود، اظهار تأسف کرد. «رئووین ریولین» رئیس کنونی رژیم صهیونیستی گفت: شاه عبدالله با میانه‌روی و احترام به قدس حرکت کرد... سیاست‌هایش سهم عمده‌ای در ثبات خاورمیانه داشت.

همچنین «شیمون پرز» رئیس سابق این رژیم نیز با ابراز تأسف خود از فوت عبدالله، آن را «خسران بزرگی برای صلح در خاورمیانه» توصیف کرد.

پرز که در اجلاس اقتصادی داووس شرکت کرده است، در حاشیه این اجلاس گفت: عبدالله رهبری باتجربه و شاهی حکیم بود. او شجاعت آغاز طرح صلح در خاورمیانه را داشت.

عبدالله بن عبدالعزیز، طبق گفته دیوان سلطنتی، بامداد دیروز جمعه (3 بهمن) درگذشت و با درگذشتن او، سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهدش، به شاهی و مقرن بن عبدالعزیز، جانشین ولی‌عهد، به ولی‌عهدی رسید (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها