امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141812
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 100
محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال که آیا سهمیه جدید برای پوشش بیمه کارگران ...

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال که آیا سهمیه جدید برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی اعلام شده است یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز سهمیه‌ای از سوی تأمین اجتماعی اعلام نشده است.

وی افزود: امسال تنها یکسری از کارگران به وسیله جایگزینی سایر بیمه شده‌ها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند، اما تاکنون یک میلیون نفر کارگر ساختمانی در صف بیمه هستند.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی استان تهران با تأکید بر اینکه از 250 هزار کارگر ساختمانی تهران 130 هزار نفر بیمه شده‌اند، گفت: از این تعداد 120 هزار نفر بیمه نیستند و در این زمینه با رئیس سازمان تأمین اجتماعی جلساتی هم برگزار شده است.

وی گفت: متأسفانه تأمین اجتماعی طی سالهای گذشته به جای اعلام سهمیه به نمایندگان مجلس تعدادی مجوز بیمه می‌دهند، تا در حوزه انتخابی خود کارگران ساختمانی را به تأمین اجتماعی معرفی کنند، در حالی که این اقدام صحیح نیست.

باقری با تأکید بر اینکه بیمه 300 نفر با توجه به سهمیه‌ای که از سوی تأمین اجتماعی به آقای محجوب اعلام شده بود، بلاتکلیف مانده است، گفت: آقای محجوب اعلام کرده که ارائه سهمیه به نمایندگان مجلس درست نیست و این رویه باید اصلاح شود.

وی هم اکنون علاوه بر حداقل دستمزد کارگران مهمترین مشکل کارگران ساختمانی را عدم پوشش بیمه تأمین اجتماعی عنوان کرد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها