امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141827
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 293
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مشاور سابق رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، معاون اسبق وزیر دفاع در زمان دولت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مشاور سابق رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، معاون اسبق وزیر دفاع در زمان دولت جورج بوش و محقق ارشد شورای روابط خارجی در یادداشتی مشترک در یک پایگاه آمریکایی بر لزوم فشار بیشتر بر ایران برای گرفتن امتیاز تاکید کردند.
دنیس راس مشاور سال‌های 2009 تا 2011 اوباما به همراه «اریک ادلمن» محقق برجسته در مرکز تحقیقات امور استراتژیک و بودجه و «ری تکیه» محقق ارشد شورای روابط خارجی آمریکا در یادداشتی مشترک ضمن انتقاد از مواضع دولت اوباما،‌ خواستار فشار بر ایران جهت گرفتن «امتیازات واقعی» در مذاکرات هسته‌ای شدند.
در این یادداشت که در اندیشکده «بنیاد واشنگتن» منتشر شده، با تاکید بر به بن بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران آمده است:‌ «بن بست در مذاکرات هسته‌ای در حالی صورت گرفته که ایران با حمایت از تحولات یمن، بشار اسد در سوریه،‌ عراق و توطئه به همراه حزب‌الله ضد اسرائیل به پیشروی و اقداماتش در خاورمیانه ادامه داده است».
در یادداشت این سه تحلیلگر ارشد کنونی آمریکایی آمده است: «این دو تحولِ هم زمان (بن بست در مذاکرات و اقدامات ایران در منطقه) تصادفی نیست و این دو بسیار به هم مرتبط هستند و این باید برای رئیس‌جمهور اوباما درسی باشد که "بن بست هسته‌ای بدون توجه و اشتغال دوباره واشنگتن به موضوعات منطقه قابل حل نیست"، به ویژه اکنون که یمن آسیب پذیر بوده و خانواده آل سعود هم به دنبال مرگ ملک عبدالله در آشوب و هرج و مرج است».
در ادامه این نوشته تصریح می‌شود: «اکنون نیاز به استراتژی مبتنی بر اجبار است. استراتژی که ارزش‌های مورد نظر جمهوری اسلامی را بیشتر تهدید کند که همان تهدید تاثیر و نفوذش در خاورمیانه و مواضع آن در داخل ایران است».
در یادداشت ادعا شده است: «باید کاری کرد که ایران ببیند ما (آمریکا و غرب) آنچنان نگران حصول توافق هسته‌ای نیستیم. باید با اقدام جدی توازن قدرت را در سوریه عوض کنیم. باید مانع تسلط ایران بر عراق شده و در مسائل مربوط به کشورهای خلیج فارس، زمان آن است که واشنگتن و ریاض ایران را در این منطقه منزوی کنند».
سه تحلیلگر ارشد آمریکایی خواستار انجام اقداماتی برای ایجاد نارضایتی در میان مردم ایران در قبال تحریم‌ها شدند و ادعا کردند: «آمریکا باید جنگی سیاسی علیه تهران راه بیاندازد، تا مکملی باشد برای تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران. دولت آمریکا و سرویس‌های رسانه‌ای آن باید توجهات را به ذات ناخوشایند این رژیم تئوکراتیک و رفتارهای سرکوبگر آن جلب کنند».
در ادامه این یادداشت با اشاره به مخالفت‌های دولت اوباما با لایحه تحریم‌ها ضد ایران، به کاخ سفید توصیه می‌شود برای ایجاد «یک جبهه واحد»،‌ همکاری و تعامل با کنگره آمریکا درباره موضوعات مختلف در قبال ایران، «عاقلانه» خواهد بود.
در پایان این نوشته آمده است:‌ «سرنوشت آمریکا و ایران این است که دشمن باقی بمانند البته بین دو دشمن امکان مذاکره برای تعامل کنترل تسلیحات ممکن است اما مسیر ایجاد چنین توافقی از راه دادن امتیازات بیشتر توسط گروه 5+1 نیست».
در روزهای اخیر، رسانه‌ها و تحلیلگران نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی به صورتی هماهنگ اقدام به انتشار گزارش‌ها و یادداشت‌های متعدد در راستای پیشبرد ایران‌هراسی و در حمایت از تشدید فشارها بر ایران منتشر کرده‌اند. روز گذشته «چالز کروتامر» تحلیلگر ضدایرانی، در یادداشتی که با تیتر «امپراطوری در حال ظهور ایران» در روزنامه «واشنگتن‌پست» منتشر کرد، به گسترش نفوذ ایران در منطقه اشاره کرده و خواستار تشدید تحریم‌های ایران شد. (+)
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها