امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141828
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 133
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،4 دانشگاه مشهد در نامه سرگشاده به رئیس جمهور در رابطه با سازمان فضایی کشور سوالاتی ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،4 دانشگاه مشهد در نامه سرگشاده به رئیس جمهور در رابطه با سازمان فضایی کشور سوالاتی پرسیدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

« به فرموده امیرالمؤمنین، علی ابن ابی الطالب(علیه السلام): «علم اقتدار است، هر کس که آن را یافت، تحکم می­کند و هر کس که نیافت علم بر او تحکم می­کند.» در جهان امروز آنچه که بر سر ملت­‌های مظلوم و عقب نگه داشته شده می­آید، حاصل جهل و یا عدم دستیابی به امکانات و تکنولوژی است.

در حالی که صاحبان نامشروع قدرت و ثروت با بکارگیری علم در راستای اهداف شوم خود شیشه­ عمر این ملت­‌ها را در دست گرفته و آنان را چپاول می­‌کنند؛ چه با استفاده از تکنولوژی در صنعت مادّیات آنها را به تاراج برده و چه با استفاده از آن در نشریات و رسانه­‌ها، معنویات را یغما می‌برند.

در این میان جمهوری اسلامی ایران که برآمده از عزم ملتی مستقل است، طرحی نو در انداخت و به دنیا اثبات نمود، با تکیه بر ظرفیت جوانان یک ملت می­توان در مقابل هر ابر قدرتی قامت راست کرده و به پاسداشت حقوق خویش برخواست. موفقیت­‌های چشمگیر ملت ایران در طرح­‌های عمرانی، پزشکی، نانو، فناوری هسته­‌ای، صنایع دفاعی و موشکی، هوافضا و غیره، ملت­‌های آزادی­خواه جهان را روحی تازه بخشید و برق امید را در چشمان کمسو شده­ی آنان متبلور کرد.

حال در زمانی که می­‌بایست با قدرت تدبیر، نشاط و امید در میان جوانان این مرز و بوم و مستضعفان عالم تقویت شود، خبر تجزیه سازمان فضایی ایران و انحلال پژوهشگاه فضایی آن همه­ رشته­‌ها را پنبه کرد.

آقای رئیس جمهور! بد نیست برخی اسناد بالا دستی کشور را با هم مرور کنیم؛ بر اساس سند نظام علم و فناوری و نوآوری کشور در افق1404، دستیابی به فناوری اعزام انسان به فضا و کسب دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره به مدار زمین از اولویت­‌های اصلی کشور است.

از طرفی در نقشه جامع علمی کشور، اولین اولویت مربوط به حوزه فناوری، صنعت هوافضا است که نیازمند توجه و هدایت ویژه در سطح کلان مدیریتی کشور، شامل تأمین منابع مالی و نیروی انسانی لازم و کافی است.

انحلال پژوهشگاه هوافضا در حالی است که تحقیقات این پژوهشگاه منتج به دستیابی موفقیت­‌های کلانی نظیر پرتاب موفقیت­‌آمیز کاوشگر 1، 2، 4 و پیشگام به فضا، اجرای فاز اول شبکه مراقبت­‌های ویژه پزشکی از راه دور، در بیمارستان مسیح دانشوری، زعیم پاکدشت و امام خمینی (ره) فیروزکوه، ارسال نخستین ماهواره تصویربرداری ایران رصد به فضا و ارسال موفقیت آمیز حیات به فضا شده است.

با توجه به موارد فوق و نقش این پژوهشگاه در ارتقاء جایگاه علمی فضایی ایران و جهان در سال­‌های اخیر، این سؤال مطرح می­‌شود که چرا باید شاهد انحلال این پژوهشگاه و تجزیه شدن مظاهر قدرت فضایی ایران توسط شخص جنابعالی مقابل چشمان بهت زده نخبگان و دانشمندان فضایی کشور باشیم؟ آقای رئیس جمهور! شما به قرآن سوگند خورده­اید پاسدار اسلام، قانون اساسی و تمامیت ارضی کشور باشید.

امّا آیا به نظر خودتان این اقدام باعث تضعیف کشور و به خطر انداختن امنیت ملّی نمی­‌شود؟!! آیا به نظر شما اقدام اخیر موجب تقویت این ظن نمی­‌شود که تجزیه و محدود نمودن سازمان فضایی نیز یکی از موارد توافق شده­ی پشت درهای بسته ژنو است؟!!

چرا که سامانه پرتاب ماهواره و موشک‌­های بالستیک حاصل تلاش مهندسان و اعضاء این سازمان بوده است. آقای رئیس جمهور! سؤالات مطرح شده، از سوی گروهی از افراد سیاسی کشور و بعضاً مخالفان دولت نیست بلکه این سؤالات برآمده از ذهن پرسشگر و دغدغه­مند دانشجویان وجوانان این مرز بوم است.

افرادی که بنا به فرمان رهبرشان از هیچگونه تلاشی برای تداوم حرکت علمی فروگذار نکرده‌­اند، لذا پاسخ به پرسشگری آنان لازم و ضروی است. باشد که به اراده­ی این ملت مبنی بر حفظ اقتدار و استقلال کشور توجه لازم را مبذول دارید.»

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

معاونت علمی بسیج دانشجویی آزاد اسلامی مشهد

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه امام رضا (ع)

معاونت علمی بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی خیام

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها