امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141835
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور عصر امروز (شنبه 4 بهمن ماه) با اسقف نرسس ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور عصر امروز (شنبه 4 بهمن ماه) با اسقف نرسس پتروس 19 پاتریاک ارامنه کاتولیک جهان در محل وزارت کشور دیدار کرد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در این دیدار ضمن خوشامد گویی به فعالیت‌های اقلیت‌های دینی در کمال همزیستی مسالمت‌آمیز با برادران و خواهران مسلمان اشاره کرد و گفت: بر اساس اصل 13و 26 قانون اساسی اقلیت‌های مذهبی آزادی انجام امور دینی دارند که تا کنون بر مبنای اصل 26 قانون اساسی 52 انجمن اقلیت‌های دینی از کمیسیون ماده 10 احزاب مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که 24 انجمن آن متعلق به هموطنان مسیحی است.

رضازاده با اشاره به عزم دولت بر همکاری و حل مشکلات هموطنان مسیحی، کلیمی و زرتشتی تصریح‌کرد: بهبود و ایجاد تسهیلات بیشتر برای هموطنان اقلیت مذهبی از برنامه‌های اصلی دولت و وزیر کشور است که هرساله در ردیف بودجه‌ای کل کشور ردیف خاصی به منظور پرداخت یارانه نقدی به انجمن‌های اقلیت‌ها پیش‌بینی و پرداخت می‌شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) خواستار محکوم کردن این فاجعه از سوی همه توحیدگرایان به ویژه ادیان آسمانی شد.

بر پایه این خبر اسقف نرسس پتروس 19 پاتریاک ارامنه کاتولیک همچنین در این دیدار ضمن محکوم کردن توهین به ساحت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام از تلاش‌های ایران در جهت همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان الهی تشکر کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها