امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141841
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 190
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی با انتقاد از اظهارات «کریستین لاگارد» رئیس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی با انتقاد از اظهارات «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین& zwnj;المللی پول درباره اینکه ملک عبدالله عربستان حامی حقوق زنان بوده، نوشت: «لطفا ما را نخندانید».
خانم لاگارد روز گذشته درباره مرگ ملک عبدالله، با بیان اینکه پادشاه سابق عربستان حامی حقوق زنان بود، گفت: «من از مرگ او بسیار متاسف شدم او یک رهبر بزرگ بود و اصلاحات زیادی را در داخل کشور خود انجام داد».
در واکنش به این اظهارات رئیس صندوق بین‌المللی پول،‌ گاردین در گزارشی تحت عنوان «ملک عبدالله،‌ فمنیست؟ ما را نخندانید» اظهارات خانم لاگارد درباره این موضوع را به باد انتقاد گرفت.
در گزارش آمده است: «کرسیتین لاگارد اولین زنی که به ریاست صندوق بین‌المللی پول رسیده، او را مدافع بزرگ حقوق زنان دانست. البته قطعا این چیزی نیست که او واقعا فکر می‌کند. عبدالله کشوری را رهبری کرد که علیه حقوق زنان و همه فعالان حقوق بشر سوءاستفاده کرد».
این گزارش می‌افزاید: «موارد محدودیت‌های اعمال شده علیه زنان سعودی برای برشمردن، بسیار زیاد است. همین الان دو زن به اتهام تلاش برای رانندگی در زندان هستند. موضوع فقط به رانندگی منتهی نمی‌شود بلکه ممنوعیت رای دادن و دیگر مسائل را هم در برمی‌گیرد».
در پایان این گزارش درباره علت اظهارات لاگارد آمده است: «چنین اظهاراتی تمایل برای آن است که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان و متحد مهم غرب در خاورمیانه رنجیده نشود؛ خودسانسوری که به سعودی‌ها اجازه می‌دهد ادعا کنند آنها به حقوق بشر احترام می‌گذارند».
پس از مرگ پادشاه عربستان، هرچند مقامات کشورهای غربی به تمجید از وی پرداختند و رسانه‌های غربی در خطوط اصلی خود سعی در معرفی وی به عنوان فردی اصلاح‌گر کردند، اما یادداشت متعددی در انتقاد از دیکتاتوری حاکم بر عربستان منتشر شده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها