امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141870
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه شهرستان بناب با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه شهرستان بناب با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: از هر طایفه‌ای باید گروهی برای فراگیری اسلام کوچ کنند و این موضوع جست‌وجو در دین است که مورد تاکید قرار داده می‌شود.

وی اضافه کرد: قرآن کریم همچنین بر حرکت جهادی و بسیجی‌ برای مقابله با دشمنان تاکید کرده است، زیرا دشمن هیچ‌گاه از کوشش خود برای نابودی آموزه‌های اسلام دست نخواهد کشید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در طول تاریخ علمای بسیاری در عرصه‌های مختلف از جمله علم و جهاد نقش داشتند، گفت: مدرس، شیخ فضل‌الله نوری و افراد برجسته بسیاری در ایران اسلامی به موارد مذکور توجه داشتند.

وی طلبگی را پربرکت‌ترین شغل دانست و تصریح کرد: تشویق به طلب علم‌جویی در قرآن کریم انجام شده است، زیرا خداوند طالبان علم را دوست می‌دارد و برای آنها جایگاه والایی نیز در نظر گرفته است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: کسی که به دنبال علم اسلام است، روی بال ملائکه قدم برمی‌دارد و شرافت این قشر به خوبی برای همگان بارز است.

وی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب اسلامی نیز بر مقام طلبگی افتخار می‌کنند، عنوان کرد: جنگ نرم و سخت با یکدیگر متفاوت است و امروز طلاب باید در عرصه جنگ نرم با شناسایی اسلام و معرفی آن تاثیرگذار باشند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه گروه‌های مختلفی با استفاده از شیوه‌های متنوع اسلام را به مردم معرفی کردند، گفت: افرادی با جنگ و افرادی با قلم اسلام را تثبیت کرده و سبب تقویت این دین مبین شده‌اند.

وی یادآور شد: دنیای امروز محتاج به عالم فقیه، آگاه و مبارز است، زیرا برای ایستادن در برابر فرقه‌های دشمن باید ظرفیت‌های خاصی داشته باشیم تا اسلام ناب را در میان مردم ترویج دهیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی بیدارگری اسلامی را ایجاد کرده است، گفت: حرکت‌های مردمی که در آمریکا و اروپا دیده می‌شود از انقلاب کلید خورده و دشمن با تهاجم نظامی، رسانه‌ای و ساختن حرکت‌هایی همانند داعش و تقویت تکفیری‌ها به دنبال جلوگیری از بیداری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه هر فرد طلبه‌ای چراغی برای هدایت جامعه باشد لازم است و باید از افرادی که در این زمینه تلاش می‌کنند، تقدیر کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه جست و جو کردن در دین کار ساده‌ای نیست، گفت: گامی که در ابتدای این راه باید برداشته شود اخلاص است، و اگر اینگونه نباشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

وی تاکید کرد: یک فقیه می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد، به همین علت طلاب باید جایگاه‌های والای علمی را در نظر بگیرند.

آیت‌الله نوری همدانی کوشش و جدیت را یکی از لازمه‌های اهداف مذکور برشمرد و گفت: طلاب با اراده قوی و تصمیم جدی می‌توانند در راه خود ثابت قدم بوده و به اهداف مورد نظر برسند، هر فردی همتش بیشتر باشد، به جایگاه والاتری خواهد رسید و این موضوع به خوبی در طول تاریخ دیده شده است.

این مرجع تقلید نظم را یکی دیگر از ویژگی‌های طلاب خواند و اظهار کرد: عمر انسان کوتاه است و باید لحظه‌های عمر را قدردان باشیم تا در روز قیامت بتوانیم به خوبی پاسخگوی نعمت‌های الهی باشیم.

وی عنوان کرد: طلاب باید به یادگیری صرف و نحو اهتمام ویژه‌ای داشته باشند زیرا یادگیری ادبیات عربی از نیازمندی‌های طلاب برای رسیدن به آموزه‌های اسلامی است که می‌تواند آنها را اهل قلم و بیان کند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه تربیت مجتهد و فقیه اقدام سختی است، گفت: برای رسیدن طلاب به این جایگاه باید از ابتدای راه به انتهای والای اهداف نگاه داشته باشیم تا با تکیه بر آموزه‌های مختلف در تقویت دین مبین اسلام و گسترش دامنه اجتماعی این دین نقش موثری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: طلاب باید نسبت به مطالعه صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیتنامه امام خمینی(ره) که توانستند، رژیم شاهنشاهی را نابود و حکومت اسلامی را برپا کنند، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

این مرجع تقلید از پیام رهبر انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی یاد کرد و گفت: پیام رهبری بسیار مهم است زیرا امروز گروه‌های بسیاری ادعای اسلام دارند.

انتهای پیام/78016/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها