امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141882
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 35
علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت در پاسخ به اینکه وزارت بهداشت چقدر به گسترش خدمات بهداشتی در طرح تحول سلامت توجه کرده است و آیا سخنانی ...

علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت در پاسخ به اینکه وزارت بهداشت چقدر به گسترش خدمات بهداشتی در طرح تحول سلامت توجه کرده است و آیا سخنانی که مبنی بر اولویت دادن وزارت بهداشت به درمان و کمتر اختصاص دادن بودجه های جدید به بخش بهداشت صحت دارد، گفت: نه این حرف ها دروغ است، شما باور نکنید.

وی افزود: همین امسال 2200 میلیارد تومان در قالب بیمه سلامت روستائیان برای اجرای پزشک خانواده روستایی برای 23 میلیون روستایی و 2027 میلیارد تومان برای اجرای پزشک خانواده شهری در شهرهای زیر 50 هزار نفر و گسترش خدمات بهداشتی در حاشیه شهرها مصوب شده است که 40 درصد آن اختصاص پیدا کرده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین پیش از این آغار استقرار پایگاههای بهداشتی در حاشیه شهرها سخن گفته بود که با خرید خدمت از بخش خصوصی از شهرهای تهران، کرج، مشهد و تبریز شروع شده و تا پایان سال 9 میلیون حاشیه نشین شهرهای بزرگ را تحت پوشش قرار می دهد.

معاون وزیر بهداشت گفت: در این مراکز همه خدمات و مراقبتهای اولیه سلامت که در مراکز بهداشتی و درمانی ارائه می‌شده، با حضور کارشناس سلامت به صورت فعال ارائه می شود و هر 4 هزار نفر یک کارشناس سلامت دارند که در صورت نیاز و مراجعه نکردن افراد خودش به محل زندگی حاشیه نشینان مراجعه کرده و وضعیت سلامت آنها را بررسی و پیگیری می کند.

وی ادامه داد: در این طرح به ازای هر 12 هزار و 500 نفر یک پایگاه سلامت دایر می شود و به ازای هر 30 تا 50 هزار نفر یک مرکز بهداشتی - درمانی ایجاد می شود که خدمات سطح بالاتر را با حضور پزشک به حاشیه نشینان ارائه می کند.

سیاری گفت: هیچ مشکلی در تأمین اعتبار ایجاد پایگاههای سلامت در حاشیه شهرها وجود ندارد، اعتبار آن دیده شده است و به تدریج تا پایان سال آینده، تمام پایگاههای سلامت مورد نیاز حاشیه شهرهای کشور که جمعیتی بین 8 تا 9 میلیون نفر را شامل می شود، مستقر و فعال می شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها