امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141884
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: از کارکردهای آموزش و پرورش، تربیت نیروی انسانی در آینده است و زیرساخت آن در اینجا ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به مرکز داده‌های جدید آموزش و پرورش افزود: این مرکز در ارائه سرویس بهتر، تحلیل اطلاعات و استفاده از داده‌ها و برای مدیریت بهتر در آموزش و پرورش کمک‌رسان است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: آموزش و پرورش به وجود چنین مرکزی به شدت نیاز دارد و امروز همه اطلاعات 32 اداره کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور، دانشگاه فرهنگیان و 100 پردیس آن و دانشگاه شهید رجایی در یک جا متمرکز شده است و با پیش‌بینی‌های خوبی که انجام شده است، امیدواریم اطلاعات با بهترین وجه نگهداری و استفاده شود.

فانی با اشاره به ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: در حوزه مدیریتی به دلیل گسترده بودن و وجود 105 هزار مدرسه در 752 اداره آموزش و پرورش و یک میلیون کارمند و بیش از 600 هزار کلاس اگر توسط سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت نشود از انسجام لازم برخوردار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در حوزه مدیریتی نیاز جدی داریم تا سیستم‌ها را وصل کرده و در حوزه دانش‌آموزی، دانش‌آموزان در مدارس از IT و ITC باید برای کسب مهارت‌های لازم در جهت استفاده از فضای دیجیتالی آموزش ببینند و در این خصوص آموزش و پرورش از سال 67 تا حال حاضر گام‌هایی برداشته و وزارت ارتباطات نیز همکاری خوبی داشته است.

به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر هوشمندسازی مدارس خاطرنشان کرد: هوشمندسازی هوشمندانه مدارس کار بسیار مهمی است تا از این فناوری در آموزش و پرورش استفاده کنیم؛ تقویت‌ آموزش‌های الکترونیک و استفاده از IT و ITC در آموزش راه دور با توجه به پراکندگی دانش‌آموزان، تقویت شبکه رشد، پورتال مدارس و استفاده معلمان در آموزش دانش‌آموزان و استفاده از این فناوری در آموزش معلمان از جمله موارد استفاده از فناوری‌هاست.

فانی گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاهی که تربیت معلمان را بر عهده دارد می‌تواند از این امکانات بهترین بهره را ببرد.

وی با اشاره به پیوست فرهنگی گفت: قادر خواهیم بود ابعاد فرهنگی کار را لحاظ کنیم و در راستای تقویت فرهنگ دینی و اسلامی‌مان استفاده لازم را ببریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها