امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141886
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت آموزش و پرورش که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: خوشحال هستم که مرکز داده‌ای افتتاح شد که ظرفیت بسیار بالایی داشته است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های دولت یازدهم در ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است و گام امروز بخشی از ایجاد شبکه اطلاعات است.

واعظی افزود: اگر مدارس، معلمان و مجموعه عظیمی که ساختن فرزندانمان را از نظر فکری و تربیتی بر عهده دارند از همه ابزارهای موجود استفاده کنند، بسیار خوب است و وزارت ‌آموزش و پرورش را با هیچ وزارتخانه‌ای نمی‌توان مقایسه کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: بسیاری از کشورهای غربی با مطالعات عمیق خود فناوری اطلاعات را در مدارس پایه‌گذاری می‌کنند و به عنوان مدارس هوشمند این بستر فراهم می‌شود.

واعظی با بیان اینکه هدفگذاری ما باید به دنبال مدارس هوشمند باشد، گفت: چرا که تولید اطلاعات در جامعه زیاد است و نیاز است فرزندانمان به اطلاعات دسترسی داشته باشند و اگر یک شبکه مدارس داشته باشیم از طریق این مرکز که افتتاح شد اطلاعات را در اختیار دیگران قرار می‌دهد در نتیجه باید اینترنت را در تمام روستاها ببریم.

وی یادآور شد: افتخار ما این است که اینترنت در راستای اهداف نظام باشد و به دنبال موتور جستجوی ملی هستیم و باید این موتور جستجویمان را در خدمت شبکه مدارس کشور قرار دهیم.

به گزارش فارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: دانش‌آموزان سراسر کشور از یک استعداد بسیار خوب و توانایی‌های بالایی برخوردارند و اگر این ابزار را در اختیار آنها قرار دهیم، در آینده بخش عظیمی از تولید محتوا در ‌آموزش و پرورش و مدارس کشور تولید می‌شود.

واعظی ادامه داد: در این خصوص می‌توانیم تولیدات متنوع و مفید داشته و در اختیار شبکه مدارس کشور قرار دهیم و امیدوارم با این تفاهم‌نامه در فاصله نه چندان دور به اهداف طراحی شده برسیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها