امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141894
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلال غفار زاده، مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد، پاسخگویی به شکایات و امور استان های سازمان غذا و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلال غفار زاده، مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد، پاسخگویی به شکایات و امور استان های سازمان غذا و دارو در مورد قاچاق چمدانی شکلات اظهار داشت: قاچاق چمدانی شکلات معمولاً از گمرکات مسافری یعنی به صورت کالای همراه مسافر، بازارچه های مرزی و مناطق آزاد صورت می‌گیرد.

وی گفت: علی رغم اینکه ما در زمینه شیرینی، شکلات و آدامس خوشبختانه صنایع داخلی خوب و با کیفیتی داریم و بسیاری از آنها نیز صادر می شود ولی با ورود اقلام قاچاق مواجه هستیم که قیمت آنها نیز ارزان تر است، به تولید داخل نیز ضربه و آسیب می‌زند و تهدیدی نیز برای سلامت است.

غفار زاده گفت: با توجه به اینکه در تولید این قبیل اقلام از مواد متعدد، متنوع و مضری استفاده شود و حتی ممکن است بعضی اوقات از نظر مواد حلال و شرعی دچار ابهامات و شبهاتی باشد بنابراین اهمیت موضوع قاچاق این اقلام مضاعف است و باید مقابله جدی با قاچاق این گونه اقلام به کشور داشته باشیم.

وی گفت: اتحادیه تولید کنندگان این اقلام از این موضوع شاکی بودند که چرا اقدامات موثری انجام نمی شود و صنعت آنها به واسطه اقلام مشکل دار و بی کیفیت مورد تهدید قرار می گیرد.

مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد، پاسخگویی به شکایات و امور استان های سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: برنامه‌های سازمان غذا و دارو در این موضوع در چند محور کلی است و وظیفه سازمان در قانون و در ماده 27 قانون مبارزه قاچاق مشخص شده است که در بند «ب» ماده 27 تکلیف اعلام نظر از طرف وزارت بهداشت برای مواد غذایی،‌ آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی تصریح شده است.

وی افزود: همچنین در بند « الف» ماده 27 در مورد قاچاق اقلام دارویی،‌مکمل و تجهیزات که از جمله اقلامی است که نیازی به استعلام از وزارت بهداشت برای اعلام نظر مصرف ثانویه در مواردی که کشف می‌شد نیست اما در اقلام آرایشی و بهداشتی، غذایی تکلیف است که وزارت بهداشت باید اعلام نظر کند که آیا اقلام قاچاق قابلیت مصرف انسانی دارند یا خیر.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها