امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141895
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا اسماعیلی جاوید عضو هیأت علمی گروه پژوهشی ترمیم نوری بافت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا اسماعیلی جاوید عضو هیأت علمی گروه پژوهشی ترمیم نوری بافت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این جلسه، گفت: پس از ظهور لیزر و دستیابی بشر به نوری با کیفیت مناسب، تحول عظیمی در درمان برخی از بیماری ها در حوزه های مختلف از جمله چشم پزشکی و پوست ایجاد شد اما به دلیل گرانقمیت بودن آنها و برخی از ویژگی های منابع لیزری، محدودیت هایی در استفاده از آنها وجود داشت.

وی افزود: با معرفی منابع نوری LED به دلیل برخی از ویژگی ها از جمله فناوری ارزان آن و استفاده در سطوح بزرگتر، موجب شد که این منبع نوری به سرعت در حوزه درمان و بهبود بیماری های پوست و مو مورد استفاده قرار گیرد. به گونه‌ای که در سالهای اخیر برخی  کاربردهای منابع نوری LED به صورت خانگی نیز به بازار معرفی شده است.

جاوید با اشاره به کاربردهای LED در حوزه درمان بیماریهای پوست و مو گفت: از کاربرد آن می‌توان به ترمیم زخم از جمله زخم های مزمن، سوختگی‌ها، ریزش مو، سوختگی های و آسیب های مخاطی و پوستی پس از پرتو درمانی اشاره کرد.

وی افزود: همچنین منابع نوری LED به سرعت به جایگاه ممتازی در درمان فتودینامیکی ضایعات بدخیم و خوش خیم پوستی دست یافته است. در حال حاضر از این منابع نوری به همراه حساسگرهای نوری مناسب در درمان ضایعات سرطانی و پیش سرطانی پوستی از جمله سرطان پوست سلولهای پایه ای و آکتینیک کراتوزو ضایعات خوش خیم از جمله آکنه و جوانسازی پوستی استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد : فناوری ساخت LED های پزشکی کاملاً در کشور وجود دارد و می توان با تکیه بر شواهد موجود و توانمندی داخلی، منابع نوری مناسبی برای درمانهای بیماریهای پوست و مو در دسترس پزشکان و بیماران قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها