امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141899
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی نجفی توانا در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در واکنش به پرسش خبرنگاری مبنی بر

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی نجفی توانا در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در واکنش به پرسش خبرنگاری مبنی بر پیگیری کانون وکلای مرکز درباره درخواست نسرین ستوده مبنی براینکه چرا از وکلای در بند حمایت نمی‌کنید گفت: اساسی‌ترین سوال در مسیر مطالبات به حق وکلا و حقوقدانان مردم کشور همین سوال است. اصولا یک جامعه بهنجار معمولا زندانی و مجرم کم دارند زیرا با روش‌های واکنشی سعی در بهنجار کردن رفتار می‌کنند و اگر حقوق مردم تامین شود دیگر چنین چالش‌هایی را نخواهیم داشت.

وی در مورد وکلای در بند اظهار داشت: اطلاعات به طور کامل به عزیزان واصل نشده است. ما بیش از 5 مورد ملاقات با مقامات تراز اول داشتیم و به طور جد در مورد ماده 134 و ماده 10 قانون مجازات اسلامی درخواست داشتیم تا زمینه آزادی این وکلا از بند ایجاد شود.

نجفی‌ توانا افزود: اگر ماده 134 قانون مجازات اسلامی درست اجرا شود بسیاری از زندانی‌ها آزاد خواهند شد.

وی در خصوص گلایه بعضی از وکلا درباره صف‌های طولانی ابطال تمبر گفت: ما چندین شعبه در تهران برای ابطال تمبر داریم ولی گاهی دوستان به دلیل نزدیکی به یک شعبه به آنجا مراجعه می‌کنند و با صف‌های طولانی روبرو می‌شوند اما ما سعی می‌کنیم این معضل را بررسی کنیم و با افزایش نیرو این مشکل را مرتفع کنیم.

* گرفتن مالیات فصلی از وکلا غیرقانونی است

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به مشکل مالیاتی وکلا گفت: مالیات تکلیف هر کسی است که کار تجاری می‌کند و حق دولت نیز می‌باشد اما بحث ما روی مکانیزم اخذ مالیات است. ما سعی کردیم با استقرار دو مشاور مالیاتی در کانون این مشکلات را برطرف کنیم. همچنین چندین جلسه با مسئولین تراز اول مالیاتی داشتیم و هم‌اکنون درخواست دستور موقت دادیم که پذیرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین نامه آی نوشتیم که صورت حساب فصلی را از وکلا کم نکنند زیرا قانونی نیست.

* به علت هجمه به حرفه وکالت، کار وکالت کم شده است

نجفی توانا در مورد تبلیغات وکلا بر روی دیوارها گفت: این کار غیرقانونی است و ما قطعا برخورد می‌کنیم و البته باید فرهنگسازی شود زیرا وکلا نباید در شان خودشان ببینند که روی دیوار تبلیغ حرفه خود را انجام دهند.

وی بیان داشت: البته تبلیغ حرفه با حفظ حرمت و شان وکلا مشکلی ندارد و ما واکنش‌های سیستماتیک در این زمینه داریم که حول محور نصیحت و فرهنگسازی است.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز تصریح کرد: به علت هجمه‌ای که حرفه‌ وکلات وارد شده است کار وکالت کم شده به همین جهت بعضی از جوانان برای اینکه خود را معرفی کنند آن گونه تبلیغ می‌کنند.

* تعرفه وکالت بسیار ناچیز و ناعادلانه است

وی درباره حق‌الوکاله و تعرفه‌های تعیین‌شده آن از سوی قوه قضاییه گفت: ما نه توافق و نه تعرفه را تعیین کرده‌ایم بلکه مقامات قضایی آن را تحریم کردند و به نظر ما تعریف تعیین شده بسیار ناچیز و ناعادلانه است لذا بیشتر وکلا به سوی قراردادهای توافقی می‌روند.

نجفی‌ توانا گفت: وقتی شرایط به گونه‌ای است که وکیل دادگستری با تعرفه نیاز زندگی‌اش نمی‌گذرد باید قرارداد توافقی ببندد و اگر نظر کسی غیر از این است من حاضر به مناظره با وی هستم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها