امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141905
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 57
محمدکریم کاظم‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت مدیره خانه ...

محمدکریم کاظم‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت مدیره خانه مطبوعات کشور توسط معاونت مطبوعاتی ارشاد طی هفته‌های گذشته، اظهار داشت: برگزاری این انتخابات با بروز شائبه‌‌هایی در خصوص خانه مطبوعات ایران به عنوان یک نهاد رسمی ثبت شده، همراه شده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات ایران در ادامه افزود: در پی تأسیس تشکیلاتی تحت عنوان «هیأت مدیره خانه‌‌های مطبوعاتی کشور» که انتخابات آن برای اولین بار با حضور 16 استان در هفته‌های گذشته به درخواست معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد شائبه‌هایی ایجاد شد.

وی ادامه داد: پیرو این امر از استان‌های مختلف کشور با مجموعه خانه مطبوعات ایران برای پی بردن به تفاوت «هیأت مدیره خانه‌‌های مطبوعاتی کشور» با « خانه مطبوعات ایران» تماس‌هایی حاصل شد.

وی با اعلام اینکه به دنبال برگزاری انتخابات «هیأت مدیره خانه‌‌های مطبوعاتی کشور» برای مجموعه خانه مطبوعات ایران نیز همین سوال عنوان شد، ادامه داد: بر همین اساس  و با توجه به اینکه خانه مطبوعات ایران تشکیلات رسمی، قانونی ثبت شده است و به عنوان یک موسسه مستقل فعالیت می‌کند تقاضای تشکیل جلسه‌ای با معاونت مطبوعاتی ارشاد کردیم.

کاظم‌پور با اعلام اینکه معاونت مطبوعاتی در تشکیلات خانه مطبوعات ایران فقط ناظر است، ابراز داشت: به همین سبب برگزار کننده انتخابات در خانه مطبوعات ایران خود اعضای این خانه هستند.

وی با اشاره به برگزاری دومین دوره انتخابات خانه مطبوعات ایران، گفت: در این انتخابات معاونت مطبوعات به عنوان ناظر و تایید کننده حضور یافت.

وی با اعلام اینکه خانه مطبوعات ایران متشکل از تمام استان‌ها است، ابراز داشت: بر اساس مذاکراتی که با معاونت مطبوعاتی ارشاد صورت گرفت اعلام شد که تشکیلات «هیأت مدیره خانه‌‌های مطبوعاتی کشور» با تشکیلات « خانه مطبوعات ایران» متفاوت است.

کاظم‌پور یادآور شد: بر همین اساس اعلام شد که خانه مطبوعات ایران به عنوان تشکیلات رسمی ثبت شده جایگاه رسمی خود را دارد و با تشکیلات شورای جدیدی که توسط معاونت مطبوعاتی ارشاد ایجاد شده است متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: تشکیلات خانه مطبوعات ایران تشکیلات رسمی، قانونی و با هیأت مدیره مشخص است و معاونت مطبوعاتی ارشاد فقط به عنوان ناظر در این تشکیلات حضور دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات ایران با تأکید بر اینکه دوره قانونی خانه مطبوعات ایران ادامه دارد، گفت: مقرر شد جلسه‌ای با حضور معاونت مطبوعاتی ارشاد در خصوص ساز و کار تسکیلات و برنامه‌های پیش روی خانه مطبوعات ایران، برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها