امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141909
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس یک بررسی که ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس یک بررسی که اخیرا صورت گرفته بیش از 60 درصد از جوانان مکزیکی به منظور فرار از خشونت موجود در کشورشان و دست‌یابی به شرایط مطلوب زندگی برای ورود به آمریکا تلاش می‌کنند.

بنا برگزارش دفتر واشنگتن در آمریکای لاتین (WOLA) هر ساله گشت مرزی ایالات‌متحده آمریکا 17 هزار مهاجر غیرقانونی مکزیکی را که در تلاش برای ورود به آمریکا هستند بازداشت می‌کند.

در این گزارش آمده است که اکثر این مهاجران غیر قانونی مکزیکی برای فرار از خشونت‌هایی که در کشورشان هست از جمله سوء استفاده توسط باندهای قاچاق تصمیم به مهاجرت می‌گیرند که تقریبا بلافاصله به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در مورد ارزیابی مهاجران غیر قانونی مشکلات بسیاری وجود دارد؛ اغلب گفت‌و‌گوها با مهاجران غیر قانونی در محیطی صورت می‌گیرد که کودکان وادار به انجام مصاحبه شده‌اند و این مأموران آموزش کافی در مورد برخورد با کودکان آسیب پذیر را ندیده‌اند و نمی‌دانند که چطور در رابطه با سوء استفاده و قاچاق سوال کنند.

بر اساس این گزارش، کودکان مهاجر غیر قانونی مکزیکی زمانی که در مرز ایالات‌متحده آمریکا بازداشت می‌شوند حمایت‌هایی را که به کودکان مهاجر غیر قانونی که از آمریکای مرکزی هستند ارائه می‌شود، دریافت نمی‌کنند.

سال گذشته، ده‌ها هزار کودک مهاجر غیرقانونی از ال‌سالوادور، گوآتمالا و هندوراس سعی کردند که با عبور از مرزها به خاک آمریکا وارد شوند که باعث شد «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا وضعیت موجود در مرزها را «بحران انسانی» اعلام کند.

 سازمان ملل متحد به «اوباما» هشدار داد افرادی که از آمریکای مرکزی به آمریکا مهاجرت می‌کنند باید به عنوان پناهنده با آن‌ها رفتار شود و حمایت‌های خاص از آن‌ها صورت گیرد زیرا این افراد برای فرار از شرایط نامطلوب و خشونت موجود در کشورشان حاضر به مهاجرت غیر قانونی شده‌اند؛ با این حال، این کودکان مهاجر غیر قانونی هنوز هم با موضوع اخراج احتمالی روبه‌رو هستند.

یک گزارش مشابه که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان منتشر شده نشان می‌دهد که 59 درصد از تمام افراد زیر سن قانونی که در مرز آمریکا بازداشت شده‌اند برای فرار از خشونت موجود در کشورشان مهاجرت غیر قانونی کرده‌اند؛ این گزارش همچنین بیان می‌کند که کمتر از 5 درصد از کودکان مهاجر غیر قانونی مکزیکی که در مرز آمریکا بازداشت می‌شوند از این امکان برخوردار می‌شوند که پرونده خود را به کارشناسان مهاجرت برای تعیین اینکه آیا آن‌ها واجد شرایط حفاظت و پشتیبانی در آمریکا هستند ارائه دهند.

گزارش دفتر واشنگتن در آمریکای لاتین با درخواست در مورد اختصاص سرمایه‌ و منابع بیشتری برای اجرای برنامه‌های پیشگیری از خشونت در مکزیک و آموزش بهتر برای خدمات امنیت مرزی در رابطه با چگونگی رفتار و ارزیابی در مورد کودکان مهاجر غیر قانونی به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها