امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141911
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشمندان برای نخستین بار ثابت کردند که شنیدن صدای عزیزان فردی که به کما رفته ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشمندان برای نخستین بار ثابت کردند که شنیدن صدای عزیزان فردی که به کما رفته است، می& zwnj;تواند وی را سریع‌تر به هوش بیاورد.

دانشمندان ثابت کردند که شنیدن صدای فردی که دوستش دارید، مغزی که به حالت کما رفته است را سریع‌تر می‌تواند بیدار کرده و بهبود ببخشد.

دانشمندان دانشگاه «نورث وسترن» آمریکا صدای ضبط شده اعضای یک خانواده را چهار بار در روز به مدت 6 هفته برای 6بیمار کمایی پخش کردند.

بر اساس پژوهش‌های منتشر شده در مجله توانبخشی اعصاب، این افراد سریع‌تر از حد طبیعی به هوش آمدند.

دانشمندان می‌گویند که ما معتقدیم که صدای پدر و مادر، خواهر و برادر (صداهای هم‌نژاد)، مدار مغز را که مسئول حافظه بلند است، به کار می‌اندازد.

در این پژوهش 12 مرد و سه زن که از قربانیان تصادفات جاده‌ای بوده و با ضرب و جرح صدمه دیده بودند مورد بررسی قرار گرفتند.

دانشمندان مجموعه‌ای از عکس‌های خانوادگی فرد بیمار را آورده و از افراد نزدیک فرد قربانی خواستند که حداقل در مورد 8 خاطره با بیمار خود صحبت کنند.

دانشمندان اعضای خانواده را تشویق کردند تا به خاطره‌ای مانند عروسی، یک سفر جاده‌ای از یک خانواده که به‌همراه شوخی و مزاح بود، فکر کنند.

آنها دریافتند زمانی که صدای یکی از اعضای خانواده که داستان را تعریف می‌کرد و نام بیمار را صدا می‌کرد، شنیده می‌شد در دستگاه «ام.آر.آی» فعالیت عصبی افزایش می‌یافت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها