امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141918
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ مهدی چمران عضو شورای شهرستان تهران سوم دی ماه بازدید میدانی از بخش آفتاب شهرستان تهران داشت که از سوی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ مهدی چمران عضو شورای شهرستان تهران سوم دی ماه بازدید میدانی از بخش آفتاب شهرستان تهران داشت که از سوی بخشدار این بخش نصرت الله قلندری ، رضا نثاری شهردار منطقه 19، نادعلی- رییس شورای بخش آفتاب و تعدادی از اعضای شوراهای روستایی این محل  همراهی شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای این برنامه، موضوع مرتضی گرد و مشکلات زیست محیطی که به دلیل انباشت زباله در آنجا و عدم جمع آوری آنها از سوی شهرداری منطقه 19 ایجاد شده است از سوی دهیار این محل عنوان شد.

مهدی چمران با تاکید بر اینکه شهرداری تنها به مراکزی که مرجعیت قانونی دارند خدمات رسانی می کند، گفت: مرتضی گرد بر اساس چه مجوز قانونی ساخته شده است که انتظار دارید شهرداری منطقه موضوع خدمات شهری آنجا را رسیدگی کند.

رضا نثاری شهردار منطقه 19 که در جلسه حضور داشت، یادآور شد که شهرداری تهران در تمام سنوات حتی در محل‌هایی که به استناد قانون می‌توانسته خدمات ارائه ندهد به ارائه خدمت رسانی مشغول بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه خاطر نشان کرد: در ابتدا باید تکلیف مرتضی گرد از نظر قانونی و در تقسیمات کشوری مشخص شود بعد انتظار خدمات رسانی داشته باشیم.

چمران یادآور شد: شرایط و زمینه هایی ساخت و ساز این محل در سالهای 84 قبل از ریاست جمهوری دوره نهم ایجاد شد و در ادامه با زور و لشکر کشی بر ایجاد آن اصرار شد  ساخت و ساز در آنجا به گونه‌ایی که در یک شب بنیان یک ساختمان 4 طبقه ریخته شد. بر اساس چه قانون و اصول شهرسازی یک ساختمان 4 طبقه یک شبه ساخته می‌شود.

وی افزود: ساختمانهای آنجا نه تنها پروانه ساخت ندارند بلکه از اصول اولیه شهرسازی نیز پیروی نکرده‌اند.

عضو شورای شهرستان تهران تصریح کرد: ارائه خدمات به چنین محلی که بدون مجوز و غیر قانونی ساخته شده است به منزله تصدیق چنین حرکاتی است بنابراین در آینده شاهد رشد قارچ گونه چنین محل‌هایی نه تنها در تهران که در شهرهایی دیگر خواهیم بود. چنین اماکنی که با زور و لشکر کشی ساخته شده باشد حتی مایه وهن نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

نصرت الله قلندری بخشدار بخش آفتاب با اشاره به سوابق خدمات رسانی شهرداری‌های مناطق شهر تهران به روستاهای حریم تهران گفت: بر اساس طرح «هادی» در سنوات قبل خدمات رسانی به مرتضی گرد را شهرداری انجام می‌داد. اما مابقی که جزء حریم بود و  شهرداری نمی توانست دخالتی داشته باشد.

مهدی چمران افزود: حریم قانون دارد اما مرتضی گرد  در عین بی قانونی ساخته شده است.

در ادامه نادعلی رییس شورای بخش آفتاب به برخی مشکلات روستاهای محدوده آفتاب اشاره کرد و افزود: بخش آفتاب از دو دهستان آفتاب و خلازیر تشکیل شده است که روستاهای خلازیر- صالح آباد- مرجان آباد- جعفر آباد جنگل- کاشانک- سعیدآباد نیز در این دو مجموعه قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: دوگانگی در صدور مجوز برای ساخت و ساز در روستاهای این بخش اولین و مهمترین مشکل است. چراکه برخی روستاها به واسطه کد روستایی که در تقسیمات کشوری دارند مجوز از بخشداری باید بگیرند و در برخی جاها این کار توسط شهرداری باید انجام شود.

نادعلی نبود خطوط تلفن، گاز، آسفالته نبودن راههای مواصلاتی ، نداشتن بودجه کافی برای اجرای برخی پروژه‌های فرهنگی ، ورزشی و مذهبی را از دیگر موارد مد نظر اهالی روستاهای بخش آفتاب برشمرد.

گفتنی است رییس شورای اسلامی شهر تهران طی بازدید 2.5 ساعته اش بر مزار شهدای گمنام در روستای خلازیر رفت و ضمن قرائت فاتحه از این روستا دیدن کرد. سپس به روستاهای رسالت، سعیدآباد، صالح آباد، مرجان آباد، جعفر آباد،قلعه حاج حسن رفت.

شایان ذکر است؛ شهرستان تهران یکی از شهرستان های استان تهران است که در مرکز استان تهران قرار دارد. از شمال به شهرستان شمیرانات و استان البرز، از مشرق به شهرستان دماوند، از جنوب به شهرستان های ورامین و ری و اسلامشهر و از مغرب به شهرستان های قدس، شهریار و استان البرز محدود می‌شود. مساحت این شهرستان 1633 کیلومترمربع است و مرکز آن شهر تهران است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها