امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141924
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 19
«عبدالحمید مبارز» روزنامه‎نگار افغان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با تأکید بر اینکه ...

«عبدالحمید مبارز» روزنامه‎نگار افغان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با تأکید بر اینکه دولت‎ ها و ملت‎های افغانستان و پاکستان نیازمند نزدیکی و همبستگی بیشتری هستند، ایجاد نهاد همبستگی رسانه‎ای بین 2 کشور را دارای اهمیت زیادی دانست.
مبارز افزود: پاکستان که یک کشور تازه تأسیس بوده و حدود نیمی از آن کشور با هند و نیمی دیگر با افغانستان مشترکات زیاد فرهنگی، زبانی و مذهبی دارد، ایجاد این نهاد را می‎توان در راستای بزرگنمایی این مشترکات مؤثر خواند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بخشی از مردم پاکستان با افغان‎ها هم‌زبان بوده و تمام آنها با افغان‎ها هم‎دین و هم‎مذهب هستند و همچنین با توجه به اینکه در یک نقطه جغرافیایی جهان قرار داشته و مشترکات فرهنگی دیگری نیز وجود دارد، می‎توان مدعی شد که در صورت به وجود آمدن روحیه همکاری میان دولت‎مردان 2 کشور، نهاد همبستگی رسانه‎ای می‎تواند در راستای همبستگی افکار جوامع افغانستانی و پاکستانی مؤثر واقع شود.

این روزنامه‎نگار افغانستانی در ادامه با اشاره به وجود تنش‎ها میان دولت‎مردان و سیاسیون افغانستان و پاکستان اظهار داشت: این امر منوط و مربوط به مقام‎های ارتش و اطلاعات پاکستان «I.S.I» است، اگر آنها در سیاست خود در قبال دولت کابل تغییر ایجاد کنند، بدون شک تغییرات آنها زمینه‎ساز گسترش زمینه‎های کاری این نهاد رسانه‎ای خواهد شد.

عبدالحمید مبارز در ادامه همکاری و همدستی در تمام عرصه‎ها میان افغانستان و پاکستان را مهم خواند و تأکید کرد: همکاری رسانه‎ای میان 2 کشور از ارزش بالایی برخوردار است و در این خصوص نهادهای رسانه‎ای 2 کشور از حدود 5 سال به این طرف تلاش کرده‎اند.

مبارز تصریح کرد: این نهاد رسانه‎ای با تفاهم و همکاری مقام‎های افغانستانی و پاکستانی ایجاد شده و امید است تا بتواند سبب همکاری و گسترش زمینه‎های بهره‎گیری از داشته‎های علمی و فرهنگی یکدیگر شود.

وی با تأکید به اینکه رسانه‎ها جهت‎دهنده افکار عمومی در هر کشوری است، گفت: نهاد همبستگی رسانه‎ای افغانستان و پاکستان باید در راستای تغییر افکار افغانستانی‎ها و پاکستانی‎ها برای نزدیکی به هم از هر نوع تلاشی دریغ نورزد.

این نویسنده افغانستان در پایان ضمن استقبال از ایجاد نهاد همبستگی رسانه‎ای میان افغانستان و پاکستان تصریح کرد: با توجه به اوضاع کشور و منطقه و همچنین ضرورت همکاری و همبستگی میان کشورهای منطقه و همچنین لازمه همفکری میان ملت‎های منطقه اظهار داشت: دولت کابل باید تلاش کند تا با تمام کشورهای منطقه نهادهای مشترک در بخش‎های مختلف ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها