امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141926
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل به نقل از «جمهور»، بر اساس نظرسنجی جدید مؤسسه «گالوپ»، 67 درصد ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل به نقل از «جمهور»، بر اساس نظرسنجی جدید مؤسسه «گالوپ»، 67 درصد افغان‌ ها معتقدند کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری در افغانستان تهدیدی به مراتب بزرگتر از طالبان برای آینده مردم این کشور است.

در این گزارش آمده است: اقتصاد افغانستان در سال 2014 همچنان به سقوط خود ادامه داده و تنها ۶ درصد از افغانستانی‌ها فکر می‌کنند شرایط اقتصادی افغانستان در حال بهتر شدن است.

این نظرسنجی که تحت عنوان «نگاه افغان‌ها به اقتصادشان» منتشر شده، نشان می‌دهد از هر 3 شهروند افغانستان 2 نفرشان بر این باورند که شرایط اقتصادی در کشورشان رو به وخامت می‌گذارد.

در گزارش گالوپ آمده است: عدم اطمینان در مورد انتقال امنیتی و بحران‌ انتخابات 2014 قطعاً نگاه افغان‌ها به اقتصادشان را منفی‌تر ساخته ولی بدتر این که این وضعیت در کشوری‌ که رشد اقتصادی‌اش بسیار وابسته به کمک بین‌المللی است، سرمایه‌گذاران را نیز دچار ترس ساخته است.

پس از میانگین رشد 9 درصدی از سال 2003 تا 2012 ، بر اساس آمار بانک جهانی، اقتصاد افغانستان افت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و در سال 2013 کمتر از 4 درصد و در سال 2014 حدود 1.5 درصد رشد داشته است.

در گزارش این مؤسسه آمده است: در حالی‌ که رشد در تمام بخش‌های اقتصاد افغانستان از خدمات گرفته تا زراعت در حال کاهش است، فرصت‌های شغلی برای شهروندان افغانستان بسیار محدودتر شده است.

بر اساس این نظرسنجی از نگاه افغان‌ها بازار کار هرگز در هفت سال گذشته تا این اندازه بد نبوده است.

در این گزارش که افغانستان در آن به پنج منطقه اقتصادی تقسیم شده، توضیح داده شده که بیشترین بدبینی نسبت به بازار کار در شرق و مناطق مرکزی این کشور از جمله کابل وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار