امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141927
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی که ارتش سوریه در محورهای عملیاتی مختلف ریف دمشق انجام می‌دهد، «

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی که ارتش سوریه در محورهای عملیاتی مختلف ریف دمشق انجام می‌دهد، « جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» را به ستوه آورده که گروهش از جمله گروه‌های مورد حمایت آمریکا و به تبع آن عربستان سعودی در قالب گروه‌های مسلح میانه‌رو است.

براین اساس علوش که به «دروغگو» معروف و توصیف می‌شود، تهدید کرده، دمشق را موشک‌های ابتدایی و کوتاه بردی که در اختیار دارد، هدف قرار می‌دهد و در صفحه توئیتر خود از اهالی دمشق خواست تا از روز یکشنبه در خانه‌ها بست بنشینند تا از ضربات وی در امان بمانند.

این تهدید علوش در زمانی صادر می‌شود که سراسر منطقه در عرصه سیاسی هرج و مرج و آشوب فراگرفته است. برخی از گروه‌های سیاسی معارض تلاش دارند، کنفرانس مسکو 1 را به بن بست بکشانند و دایره عملیات‌های تروریستی خود در سوریه را گسترش دهند، به ویژه آنکه امید بسیاری وجود دارد، این کنفرانس به نتایجی جهت حل بحران سوریه از طریق سیاسی دست یابد، به همین دلیل لازم است، مانع برگزاری چنین کنفرانسی شد.

این درحالی است که بر همه ثابت شده است، علوش خودسرانه و با تصمیمات خودآگاهانه چنین تهدیداتی را انجام نداده، بلکه وی همانند بسیاری دیگر از گروه‌های تروریستی مسلح براساس دستورات دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای مورد حمایت‌اشان عمل می‌کنند.

علوش از تهدیدش علیه غیرنظامیان ساکن دمشق نشان می‌دهد که در موضع ناتوانی قرار دارد و اینکه تنها برگه در دست وی حمله به مناطق مسکونی و غیر نظامیان است تا از این حربه نظام سوریه را تحت فشار قرار داده و تغییری در روند عملیات‌های نظامی ارتش سوریه ایجاد کند.

چون علوش به خوبی می‌داند، آنچه عملیات آزادسازی شهر «دوما» و پاکسازی آن از لوث وجود گروه تروریستی جیش الاسلام و دیگر گروه‌های تروریستی را به تاخیر انداخته، وجود غیر نظامیان است، چون گزارش‌های میدانی تاکید می‌کنند که ارتش سوریه تنها چند صد متر با شهر دوما فاصله دارند و نزدیک شدن نیروهای ارتش به این شهر است که موجب شده، اهالی این شهر جرات فرار از یوغ جیش الاسلام را بیابد، چراکه هم اکنون دوما از سه محور در محاصره ارتش سوریه است و نقاط استراتژیک و حیاتی جیش الاسلام که انبارهای تجهیزات نظامی و تسلیحاتی این گروه و اتاق‌های عملیاتی آن در تیررس آتش ارتش سوریه است.

در این تردید نیست، تهدیدات اخیر زهران علوش علیه دمشق نشات یافته از دستورات اربابانش در دستگاه اطلاعات عربستان سعودی است که این روزها به شدت درگیر انتقال قدرت و تحولات سیاسی در کاخ‌های سعودی است.

اما هدف شخص علوش از این تهدیدات بی‌شک سرپوش نهادن بر نقاط ضعف و مشکلاتی است که در اثر محاصره شهر دوما برای گروهش ایجاد شده است، چون اطلاعات موجود تاکید می‌کند که عملیات ارتش سوریه علیه دوما امری حتمی و تصمیمی غیر قابل برگشت است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار