امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141930
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به نظر می‌رسد، اوضاع در استان «رقه»، واقع در شمال سوریه که مهمترین ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به نظر می‌رسد، اوضاع در استان «رقه»، واقع در شمال سوریه که مهمترین پایگاه گروه تروریستی تکفیری داعش در این کشور به شمار می‌آید، تفاوت چندانی با اوضاع این گروه تکفیری در عراق ندارد، چرا که خبرهای رسیده از داخل این استان حکایت از فرار جمعی این گروه از این استان دارد.  

براساس این گزارش‌ها بیش از 40 تروریست تکفیری داعشی به همراه تجهیزات و تسلحیات نظامی‌شان پس از درگیری‌های شدید رخ داده طی شب پنج شنبه و روز جمعه گذشته بین آنها و عناصر خارجی داعش و گروهی که «امنیت نظامی» داعش نامیده می‌شود و مسئولیت آن را عناصر تکفیری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و ترکیه برعهده دارند، از شهر رقه فرار کردند.

این درحالی است که داعش در ادامه اعدام عناصر خود، دو عنصر خارجی خود را در شهر «سلوک» از توابع ریف رقه به اتهام برنامه ریزی جهت جدایی از داعش و فرار از رقه اعدام کرد که یکی از آنها دارای تابعیت سعودی و دیگری مصری بود.

همچنین اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که داعش از هفته گذشته تمام عناصر خود در شهر رقه و ریف آن را به حالت آماده باش دراورده و بر موانع موجود در ورودی شهر افزوده و تنها پس از حصول اطمینان از تابعیت افراد به آنها اجازه ورود به داخل رقه را می‌دهد.

افزون بر اینکه این گروه در برخی مناطق استان رقه از جمله شهر مرزی «تل ابیض» ساعت منع رفت و آمد اعلام و تاکید کرده است، کسانی‌ که از این دستور تخلف کنند، 24 ساعت حبس شده و شلاق زده خواهند شد.

این دستور عناصر گروه را نیز در برمی‌گیرد و در این ساعات عناصر تکفیری داعش از تردد در سطح شهر و مناطق اعلام شده بدون داشتن مجوز از گروه منع شده‌اند، در همین راستا داعش 9 نفر را به دلیل سوء ظن و عدم توانایی در اثبات هویتشان طی روزهای گذشته دستگیر کرد که نشان از حاکمیت اوضاع غیر عادی و شرایط نامعمول بر گروه دارد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها