امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141932
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «تد کروز» در صدد است روز جمعه لایحه‌ای را ارائه دهد که طبق ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «تد کروز» در صدد است روز جمعه لایحه‌ای را ارائه دهد که طبق آن آندسته از شهروندان آمریکایی که در کنار تکفیری‌های داعش و دیگر گروههای تروریستی مبارزه می‌کنند از بازگشت به آمریکا منع شوند.

طبق گفته منابع دفتر این سناتور، کروز که برای اولین بار، سال گذشته میلادی این لایحه را پیشنهاد کرد، در صدد است آندسته از آمریکایی‌هایی که به خارج از کشور سفر می‌کنند تا در کنار داعش مبارزه کنند را از بهره‌مندی حقوق شهروندی منع کند و بازگشت آنها به آمریکا را غیرممکن سازد.

لایحه مذکور که به قانون «تروریستی خارج از کشور» (ETA)، قوانین کنونی آمریکا را تشدید کرده و آن را به روز می‌کند به طوریکه شهروندان آمریکایی به طرز موثری شهروندی خود را از دست می‌دهند.

کروز اعلام کرده است که این لایحه را در واکنش به سخنرانی سالانه اوباما در کنگره که به اعتقاد او در زمینه سیاست خارجی از واقعیت به دور بوده است، اعلام کرد.

کروز تصریح کرد: رویکرد اوباما در زمینه سیاست خارجی تهدیداتی که دشمنان متوجه امنیت ملی ما می‌کنند را مورد توجه قرار نمی‌دهد و از واقعیت دور است و جهان را به مکان خطرناک‌تری تبدیل می‌کند.

این سناتور آمریکایی در حالی چنین طرحی را مطرح کرده است که در اخبار اعلام شده است که تعداد زیادی از شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی به تکفیری‌های داعش پیوسته‌اند تا در کنار آنها مبارزه کنند و آمریکا نگران است که این مبارزان خارجی به آمریکا بازگردند و عملیات تروریستی صورت دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار