امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141938
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌یک پایگاه صهیونیستی هدف واقعی سفر روز سه شنبه هفته جاری باراک اوباما به ریاض ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌یک پایگاه صهیونیستی هدف واقعی سفر روز سه شنبه هفته جاری باراک اوباما به ریاض را که اعلام شده برای ادای احترام به ملک عبدالله است، بحث درباره سه مساله نفت،‌ مذاکرات هسته‌ای ایران و یمن خواند.

 پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» گزارش داد: «اوباما تصمیم گرفت تا سفر خود به هند را لغو کرده و به جای آن روز سه شنبه 27 ژانویه برای ادای احترام به مرگ ملک عبدالله به همراه همسرش به ریاض برود. وی قرار است مذاکرات مهمی با ملک سلمان جانشین ملک عبدالله برقرار کند».

در ادامه این خبر آمده است: «اوباما در این مذاکرات درباره سه موضوع چالشی صحبت کند. اول مخالفت ریاض با توافق هسته‌ای با ایران است. موضوع دوم، بهای جهانی قیمت نفت است».

در این گزارش بدون توجه به نقش واشنگتن در سقوط بهای جهانی نفت ادعا شده است: «رهبر آمریکا برای قانع کردن حاکم جدید عربستان سعودی به کم کردن میزان تولید نفت به منظور توقف در ادامه سقوط قیمت آن تلاش خواهد کرد».

سومین موضوع مهم مورد بحث اوباما و سلمان بن عبدالعزیز تحولات یمن اشاره شده و آمده است: «اوباما و سلمان باید درباره مدیریت سقوط یمن به دست الحوثی‌ها تصمیم بگیرند».

در ادامه گزارش این پایگاه صهیونیستی،‌ مقابله با داعش و بحران سوریه دو موضع ثانویه و دست دوم در محور مذاکرات روسای دولتهای آمریکا و عربستان سعودی در ریاض توصیف شده است.

«دبکا فایل» در پایان این گزارش با ادعای اینکه «تصمیم سلمان برای پذیرفتن رهبری آمریکا در موضوع برنامه هسته‌ای ایران و قیمتهای نفت، ضربه‌ای جدی به جبهه کشورهای عربی ضد آمریکا خواهد زد»، نوشت: چنین اقدامی (پذیرش سلمان) همچنین مانعی در برابر جنگ نتانیاهو علیه دیپلماسی اوباما در قبال ایران ایجاد می‌‌کند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها