امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141942
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبران جنبش جدایی طلب «جنوب یمن» به دنبال تحولات گسترده و مداوم این کشور و ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبران جنبش جدایی طلب «جنوب یمن» به دنبال تحولات گسترده و مداوم این کشور و اوضاع ناآرام در صنعا درصدد انجام اقدامات جدایی طلبانه در جنوب یمن هستند.

این جنبش جدایی طلب در پی تحولات اخیر این کشور و با ادعای اینکه انصارالله کنترل صنعاء را در دست خود گرفته است، اعلام جدایی استان «سبأ» از دولت مرکزی یمن کرده است.

«عبده حسن الترب» وزیر کشور سابق یمن از دو استاندار استان الجند و سبأ خواست تا به استان‌های جنوبی این کشور بپیوندد.

در همین حال، رهبران این جنبش که بر جدایی جنوب یمن از شمال آن دارند در بیانیه‌ای اعلام کردند که استان سبأ از دولت مرکزی جدا شده است و به دو استان جنوبی عدن و حضرموت می‌پیوندد.

وزیر کشور سابق یمن همچنین خواستار تشکیل شورای نظامی ویژه استان‌های جنوبی با ریاست وزیر دفاع کنونی این کشور شده است.

رسانه‌های یمن اوضاع سیاسی و امنیتی کنونی را تحت عنوان «خلاء سیاسی» توصیف کرده و اعلام کردند این اوضاع برخی از گروه‌های سیاسی در استان‌های عدن، لحج، ابین و ضالع را به سرپیچی از دولت صنعا واداشته است. 

یک منبع مسئول جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که برخی‌ها با حمایت برخی از مسئولان و احزاب یمنی تلاش می کنند از اوضاع بحرانی یمن، سوء استفاده کنند و می‌خواهند از آب گل آود ماهی بگیرند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها