امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141943
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در جریان عملیاتی که نیروهای ارتش سوریه در دو منطقه ریف ادلب و ریف حمص به اجرا گذاشتند، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در جریان عملیاتی که نیروهای ارتش سوریه در دو منطقه ریف ادلب و ریف حمص به اجرا گذاشتند، موفق شدند، ده& zwnj;ها تروریست مسلح تکفیری را به هلاکت برسانند که اغلب آنها دارای چچنی بودند.

براساس گزارش‌های رسیده از ریف ادلب عملیات ارتش سوریه در 2 منطقه «جسر الشغور» و «الکستن تحتانی»، انهدام مواضع و خودروهای مجهز به تیربارهای سنگین و تجهیزات نظامی گروه‌های مسلح تکفیری را درپی داشت که اغلب آنها دارای تابعیت چچنی بودند.

از سوی دیگر و همزمان با حمله گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» علیه مناطق اطراف فرودگاه نظامی «ابو الظهور» در شرق شهر «سراقب» واقع در ریف جنوبی ادلب، گروه تروریستی موسوم به «آزادگان شام اسلامی» یکی از مقرهای النصره در شهرک «شنان» از توابع منطقه «جبل الزاویه» را مورد حمله قرار دادند که با فرار عناصر النصره و تصرف این مقر توسط گروه آزادگان شام اسلامی به پایان رسید.

اختلافات این دو گروه تروریستی به زمان تصرف دو پایگاه نظامی «الحامدیه» و «وادی الضیف» باز می‌گردد که طی آن جبهه النصره این پیروزی را به نام خود رقم زد، بدون آنکه نامی از گروه تروریستی آزادگان شام اسلامی در این نبردها ببرد.

در حمله النصره به مناطق اطراف فرودگاه نظامی ابو الظهور این گروه تلاش داشت، به روستاهای اطراف این فرودگاه نفوذ کند و از آنجا روزنه‌ای برای پیشروی به سمت فرودگاه بیابد که با شکست مواجه شد.

براساس این گزارش النصره از محور شرقی فرودگاه ابو الظهور را مورد حمله قرار داد و تلاش داشت، روستای «الحمیدیه» را تصرف کند که در این اقدام خود ناکام ماند.

در حالی‌که شهر ادلب، مرکز استان ادلب ششمین روز متوالی بی‌آبی خود را سپری می‌کند که توسط گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره قطع شده و تاکنون نشانه‌های مثبتی در روند مذاکرات بین دو طرف مشاهده نمی‌شود.

به موازات قطع آب، جبهه النصره از صبح دیروز (جمعه) اقدام به قطع خط فشار قوی کرد که برق شهر ادلب را تامین می‌کرد، تا این شهر یک و میلیون نفری در تاریکی مطلق فرو برود.

النصره وصل کردن آب و برق شهر ادلب را منوط با آزادی عناصر خود کرده که طی نبردهای گذشته توسط کمیته‌های دفاع مردمی دو شهرک «الفوعه» و «کفریا» به دستگیر شده بودند.

این درحالی است که در ریف حمص نیز دفع حمله گروه‌های تروریستی تکفیری علیه روستای «قرمص» هم هلاکت ده‌ها تروریست تکفیری را در پی داشت، به گونه‌ای که گروه‌های تروریستی در صفحات اینترنتی خود به کشته شدن ده‌ها نفر از عناصرشان در منطقه «الحوله» اعتراف کردند.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها