امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14195
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: 152
جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی فارس در مشهد، ضمن قدردانی از حضور حماسی و پرشور ملت ایران در 24 خرداد ماه پای صندوق‌های رای، ...

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی فارس در مشهد، ضمن قدردانی از حضور حماسی و پرشور ملت ایران در 24 خرداد ماه پای صندوق‌های رای، اظهار کرد: 24 خرداد ماه 92 ملت غیور ایران حماسه آفریدند و انتخابات پرشور همراه با حضور حداکثری در سراسر کشور برگزار شد.

وی افزود: نظام اسلامی، قانون اساسی و شورای نگهبان سه مرجع تشخیص احراز صلاحیت‌ها بوده که در این بین هشت نفر تایید و در نهایت حجت‌‌الاسلام حسن روحانی با عنوان رئیس‌جمهور برگزیده ملت ایران با کسب اکثریت آراء انتخاب و معرفی شد.

کریمی با بیان اینکه گام مهم در خلق حماسه سیاسی رهنمودهای چندین ساله مقام معظم رهبری در این زمینه است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در چند سال گذشته نسبت به این مسئله با امید دادن و تبیین شرایط کشور، آحاد ملت را همواره به خلق حماسه سیاسی با حضور در پای صندوق‌های رای فراخواندند.

وی ادامه داد: قانون‌گرایی یکی از نکات برجسته و مطرح یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بود که در سایه آن امنیت ملی در سراسر کشور حاصل شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هشت نامزد ریاست جمهوری از جمله حجت‌الاسلام حسن روحانی که برگزیده این انتخابات بودند در صحبت‌ها و مواضع خود تاکید بر قانون‌گرایی و حفظ اصول و ارزش حاکم بر نظام داشتند؛ بنابراین هر اقدام رئیس‌جمهور که خارج از چارچوب قانون باشد توسط مردم محکوم می‌شود.

وی یادآور شد: پس از انتخابات و معرفی رئیس‌جمهور برگزیده جمهوری اسلامی ایران مواضعی که دشمنان نظام از خود بروز می‌دهند توسط مردم طرد و محکوم است.

* دشمنان با ارسال پیام تبریک به دنبال ایجاد اختلاف در بدنه مردم و هواداران نامزدها هستند

کریمی با تاکید بر اینکه تبریک دشمنان نظام پس از برگزاری انتخابات ناشی از بغض و کینه‌ورزی آنان است، خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران نظیر انگلیس در پس ارسال پیام تبریک خود به دنبال ایجاد اختلاف در بدنه مردم و میان هواداران نامزدهای انتخابات هستند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: واکنش‌های کشورهایی چون انگلیس و فرانسه پس از انتخابات هیچ تاثیری بر مواضع نظام اسلامی ندارد و به صراحت اعلام می‌کنیم که انتخابات 92 یکی از بهترین انتخابات بوده چرا که امنیت و قانون‌گرایی در حد اعلا در آن رعایت شد.

* دولت یازدهم باید موضع‌گیری شفاف در برابر مواضع غرب داشته باشد

به گفته وی دولت یازدهم باید موضع‌گیری شفاف در برابر واکنش‌ها و مواضع دیگر کشورها چون انگلیس و فرانسه داشته باشد.

کریمی با اذعان این مطلب که ارسال پیام تبریک از سوی کشورهایی چون انگلیس و فرانسه پس از پیروزی حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات اقدامی سیاسی است، گفت: آنان با این تحرکات خود می‌خواهند به ملت ایران القا کنند تا در برابر مسائل هسته‌ای و در عرصه بین‌المللی از حق خود کوتاه بیایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این واکنش‌ها و تحرکات از سوی کشورهایی چون انگلیس و فرانسه و امثال آنها زودگذر بوده چرا که قانون و سیاست‌های کلی نظام در کشور ما مبنای هر تصمیم‌گیری است.

وی اذعان کرد: غربی‌ها با ارسال پیام تبریک به خود وعده واهی ندهند و نسبت به تغییر مواضع خود اقدام کنند؛ جمهوری اسلامی ایران با همه دنیا به جز کشورهایی که اسلحه خود را در برابر ایران نشانه گرفته‌اند تعامل سازنده دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشوری چون انگلیس تا تغییر مواضع ندهد، جمهوری اسلامی ایران تعاملی نخواهد داشت، گفت: احساس می‌کنم انگلیسی‌ها به دنبال بازگشایی سفارت خود در ایران هستند اما به دلیل مواضع ضداسلامی این کشور و نقش اصلی آن در انقلاب و فتنه 88، تعاملی با انگلیس نخواهیم داشت.

انتهای پیام/70023/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها