امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141956
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های بوکوحرام با حمله به تجمع انتخاباتی طرفداران «جاناتان ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های بوکوحرام با حمله به تجمع انتخاباتی طرفداران «جاناتان گودلاک» رئیس جمهور فعلی نیجریه 15 نفر را در نزدیک شهر مایدیگوری در نزدیکی پایتخت این کشور کشتند.

بوکو حرام، به زبان هوسه به معنی تحصیل غربی حرام است، یک گروه مسلح و تندرو در کشور نیجریه است که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین و تحمیل قانون آنها بر تمامی 36 ایالت نیجریه است.

گروه بوکو حرام در سال 2002 توسط محمد یوسف در مایدوگوری بنیان‌گذاری شد و در سال 2004 به کاما در ایالت یوبه نقل مکان کرد. این گروه در آنجا پایگاهی به نام «افغانستان» بر پا کرده‌است.

گروه تروریستی «بوکوحرام» در آغاز سال جاری میلادی (2015) تاکنون کشتار زیادی در سراسر شمال شرقی نیجریه صورت داده‌ است. به طوری‌که بنا بر گزارش رسانه‌ها حدود دو هزار نفر ظرف پنج روز در نیمه نخست ژانویه به دست این شبه نظامیان در شهر «باگا» قتل عام شده‌اند.

در همین خصوص روزنامه دیلی‌تایمز نیز گزارش کرده است که در مجموع، 16 شهر توسط این گروه تروریستی به طور کامل سوزانده شده است. 
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها