امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141963
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «طبیعت ناشناخته» عنوان مستندی است که به گونه‌های زیستی گیاهی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «طبیعت ناشناخته» عنوان مستندی است که به گونه‌های زیستی گیاهی و جانوری منطقه کویر سمنان می‌پردازد و یکشنبه 5 بهمن ساعت 18 از شبکه «شما» پخش می‌شود.

مجموعه «طبیعت ناشناخته» به معرفی غارهای نمکی، پیش زمینه تغییرات زمین شناختی، چشم اندازهای طبیعی، آثار و ابنیه های تاریخی و ... می پردازد تا از این رهگذر موجب رونق اقتصادی و جذب گردشگر برای استان سمنان شود.

قلمرو استان سمنان به لحاظ تاریخ طبیعی و تاریخ تمدن از قدمتی کهن برخوردار است. در این محدوده جغرافیائی در کنار یادمان ها و محوطه های مهم تاریخی، میراث فرهنگی ارزشمند مشتمل بر هنرهای گوناگون نمایشی، آداب و مناسک، الگوهای زیست و شیوه های خاص زندگی وجود دارد که در زمره مهم ترین جاذبه های جهانگردی و ایرانگردی به شمار می روند.

سمنان استانی است که به رغم قرابت به تهران، قرار داشتن در مسیر بیش از 15 میلیون مسافر و زائر حرم امام رضا(ع)، برخورداری از تنوع اقلیمی، جانوری، صنایع دستی، جنگل، مناطق حفاظت شده، میراث تاریخی و طبیعی فراوان و .... در اذهان عمومی به عنوان استانی کویری و بدون جاذبه گردشگری حک شده است.

این استان زادگاه یوزآسیایی، گورخر ایرانی و زاغ بور به عنوان تنها گونه بومی انحصاری ایران است و باید در این استان از ظرفیت های بالقوه گردشگری، بهره برداری بیشتری شود.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی دبیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی تنها 50 تا 70 قلاده از گونه نادر یوزآسیایی در ایران وجود دارد و استان سمنان به عنوان زادگاه یوز آسیایی می تواند از این قابلیت، بیشترین بهره برداری را داشته باشد.

یکی از مهم ترین جاذبه ها و موهبت های استان سمنان وجود مردم خونگرم و گردشگر پذیر آن است و تنوع غذایی، محصولات دامی و باغی همگی در جذب گردشگر به استان سمنان موثر است .

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مسعود علیزاده ساخته شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها