امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141976
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در نشست خبری دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور هولوکاست امروز(شنبه چهارم بهمن ماه) در این مجتمع برگزار شد، اظهار داشت: بعد از توهین نشریات دانمارکی در سال 2005 به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) به این فکر افتادیم که راه مقابله با این جریان چیست؟‌

وی ادامه داد: در ادامه این جریان حوادث متعددی در کشورهای جهان اتفاق افتاد که می‌توان از حمله به سفارت دانمارک و اقدامات تروریستی یاد کرد؛ این در حالی بود که ما پیگیر برخورد هوشمندانه و حرکتی تأثیرگذار در این راستا بودیم. تا اینکه در یکی از راهپیمایی‌ها پلاکاردی دیدیم که بر آن نوشته شده بود «اگر آزادی بیان مرز ندارد، چرا اجازه نمی‌دهند درباره هولوکاست حرفی بیان شود»؛ این موضوع از طرف یک برادر اهل سنت بیان شد و این پیشنهاد را با «سید مسعود شجاعی طباطبائی» مطرح کردیم.

حجت‌الاسلام زائری گفت: در این راستا موضوع مرز آزادی بیان با محوریت هولوکاست طی مسابقه کاریکاتور مطرح شد؛ بعد از اعلام فراخوان، سخنگوی کاخ سفید و دولت‌های غربی طوری در رابطه با این مسابقه موضع گرفتند که برای ما هم سوال بود. این موضع گرفتن در حدی بود که یکی از اعضای کمیسیون وزارت امور خارجه آلمان با سردبیر روزنامه همشهری ملاقات کرده و به دنبال مذاکره با آنها بود. بعد از برگزاری این مسابقه نیز تهدیدها ادامه داشت اما کار درست را انجام دادیم که به جای درگیری، وارد رفتار فرهنگی شدیم.

وی بیان داشت: بعد از حدود 10 سال از آن جریان، امروز نشریات فرانسوی که توسط صهیونیسم هدایت می‌شدند، بازی رسانه‌ای را آغاز کردند که از جمله ترور کاریکاتوریست‌های نشریه «شارلی ابدو»، راهپیمایی در پاریس و سپس انتشار کاریکاتوری با توهین به پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) بود و حتی اعلام شده که پشت این جریان موساد هم نقش داشته است.

مدیر مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اینکه مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، محل شهادت مظلومانه شهدای هفتم تیر در جریان تروریستی استکبار جهانی است، محکومیت جریان صهیونیستی هولوکاست در کنار این جریان تروریستی، باهم معنا می‌دهد و با برگزاری چنین مسابقه‌ای پیام شهید بهشتی مبنی بر اینکه «ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» را یادآور می‌شویم.

وی خاطر نشان کرد: در این مسابقه همراهی و همدلی افراد از طیف‌ها و گرایش‌های مختلف را شاهد هستیم و می‌خواهیم فریادمان را در این راستا هم‌جهت کنیم چرا که به جای منحرف شدن فکرمان باید متوجه دشمن واحدی باشیم که کمر به نابودی ما بسته است.

حجت‌الاسلام زائری یادآور شد: مسابقه کاریکاتور هولوکاست قصد توهین به قربانیان هولوکاست را ندارد و اصل ماجرای هولوکاست را نیز محکوم می‌کند؛ با هر هولوکاستی مخالفیم؛ چه جنگ جهانی اول و دوم و چه هولوکاستی که ممکن است امروز اتفاق بیفتد. ضمناً ما با قربانیان هولوکاست همدردی می‌کنیم و قصد ما نشان دادن بازی صهیونیسم بین‌المللی طی دهه‌های گذشته و سوء استفاده و دیگرکشی‌هایی است که در دنیا اتفاق افتاده است.

وی اظهار داشت: می‌خواهیم با بیان هولوکاست، دوگانگی صهیونیسم را محکوم کنیم و از طرفی صبر و تحمل آنها را آزمایش کنیم و به نوعی این مسابقه صداقت آزمایی صهیونیسم است.

حجت‌الاسلام زائری ضمن اشاره به تناقض حرف و عمل صهیونیسم گفت: اگر آنها مدعی آزادی بیان هستند پس چرا وقتی فردی اقدام به تحقیقات علمی درباره هولوکاست می‌کند، آن پژوهشگر را حبس می‌کنند؟! اگر آزادی بیان مرزی ندارد چرا اجازه نمی‌دهند در رابطه با این قضیه بحث شود؟! از طرفی دیگر چرا طی هفته‌های اخیر مجری سرشناس CNN که در صفحه تویتر شخصی خود بحث نرمی درباره یهودیان را مطرح کرده را اخراج می‌کنند؟! آیا این آزادی بیان است؟!

وی یادآور شد: مسابقه هولوکاست دنبال این است که جوانان اروپایی و آمریکایی فکر کنند و خودشان به تناقض‌گویی‌های صهیونیسم بین‌المللی پی ببرند. همچنین اصرار ما برای راستی‌آزمایی غرب به این جهت است که نگران هولوکاست‌های جدید هستیم و شعار ما این است که «هم غزه هم لبنان جانم فدای انسان»‌ و امید داریم این جریان جوانان غربی را به فکر فرو ببرد.

مدیر مجتمع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی یادآور شد: موضع ما در رابطه با برگزاری هولوکاست تهاجمی نیست؛ با توجه به اینکه ماهیت جبهه باطل روشن شده و آشکار به میدان آمده است، می‌خواهیم جبهه حق نیز به طور جدی موضع خود را اعلام کند. ضمن اینکه موضع ما طرح پرسش منطقی برای به چالش کشیدن صهیونیسم بین‌المللی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار