امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141981
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به منظور هم افزایی فعالیت‌های گسترش زبان فارسی، سفیر ایران در تاجیکستان با دکتر حدادعادل، رییس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به منظور هم افزایی فعالیت‌های گسترش زبان فارسی، سفیر ایران در تاجیکستان با دکتر حدادعادل، رییس بنیاد سعدی دیدار کرد.

در این دیدار، دکتر غلامعلی حداد عادل به اهمیت تاجیکستان به­ عنوان تنها کشور فارسی زبان تاکید کرد و گفت: بنیاد سعدی می‌تواند فعالیت‌های زیادی در این کشور داشته باشد.

رییس بنیاد سعدی «فعال کردن مرکز پژوهشی»، «تلاش برای برگرداندن خط تاجیکی­‌ها به خط نیاکان»، «کمک به کمیته اطلاعات و واژه گزینی» و « ارتباط با اساتید زبان فارسی» را از جمله انتظارات بنیاد سعدی از سفیر ایران در کشور تاجیکستان برشمرد.

حجت الله فغانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان نیز گزارشی از فعالیت‌های خود و برنامه‌هایی که در آینده برای زبان فارسی دارند، ارائه کرد.

همچنین سیدمحمدرضا دربندی، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی نیز از نتایج جلسات شورای راهبردی مربوط به تاجیکستان گزارشی ارائه داد و قرار شد محورهای بحث مورد نظر در اختیار سفیر ایران در تاجیکستان  قرار گیرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها