امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141988
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین کتاب موسیقایی صلح ایران با عنوان «قلبی بزرگتر از جهان» عصر جمعه 3 بهمن 1393 با حضور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین کتاب موسیقایی صلح ایران با عنوان «قلبی بزرگتر از جهان» عصر جمعه 3 بهمن 1393 با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر در تالار فرخی یزدی باغ موزه قصر رونمایی شد.

*فرهنگ تشیع، فرهنگ تفکر و همزیستی و مهربانی

در ابتدای این مراسم محمدرضا سعیدی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان برنامه گفت: در جهان پر از آشوب امروز، خشم و خشونت و افراطی گری، به زبانی غالب بدل شده است. کشورها، ملت‌ها، فرهنگ‌ها و مردم با هم به زبان قهر سخن می‌گویند. ما اما زبان مدارا، آشتی و دوستی را انتخاب کرده‌ایم.

وی افزود: زبانی که خداوند رحمان و رحیم به ما آموخته است. زبانی که پیامبر مهر و نور و مودت یادمان داده است. زبانی که قلب‌ها را به هم نزدیک می‌کند و فاصله‌ها و تفرقه‌‌ها و تفاوت‌ها را به یگانگی و مهربانی بدل می‌کند. فرهنگ ایرانی، فرهنگ اسلامی و فرهنگ تشیع، فرهنگ تفکر و همزیستی و مهربانی است. و ما فرزندان این مکتبیم. این باغ موزه، بیش از این زندان بوده، اما امروز مکانی برای عشق و دوستی است. ما بر آنیم تا زبان زندان را به زبان گلستان و بوستان بدل کنیم و از همین جا اعلام می‌کنیم که باغ موزه قصر، حامی فرهنگ صلح و گفت‌وگو و مدارا است.

*ویژگی بارز اهل فرهنگ، ترویج صلح و دوستی است

در بخش بعدی قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر سه تصویر ایران نفتی، ایران هسته‌ای و فرهنگ و تمدن غنی ایران، از کشورمان در اذهان و افکار عمومی جهان شکل بسته است.

سلیمانی ادامه داد: در واقع به تصویر کشیدن فرهنگ و هنر ایران باعث شده که افراد و چهره‌های تاثیر گذار از طریق هنر و ادبیات، تاریخ و پیشینه غنی و ارزشمند این دیار و واقعیت‌های ایران زمین را به مرزهای دیگر جهان ببرند.

وی با بیان اینکه ترویج صلح و دوستی محبت را افزایش می‌دهد، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز اهل فرهنگ و ادب، ترویج فرهنگ صلح و دوستی است.

*باید نگاه‌ها را به سمت صلح و آرامش معطوف کنیم

همایون امیرزاده مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: باید در حوزه صلح گفتمان‌های بیشتری داشته باشیم که بتوان این مقوله را در دنیا بیشتر گسترش دهیم.

امیرزاده در ادامه به مسئله جنگ و خشونت در طول تاریخ بشری اشاره کرد و افزود: باید نگاه‌ها را به سمت صلح و آرامش معطوف و نگاه‌های مشورتی را در همه زمینه‌ها ایجاد کنیم.

در مراسم رونمایی از کتاب «قلبی بزرگتر از جهان»، قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همایون امیرزاده مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا سروش مدیر عامل موزه صلح تهران، شهروز فلاحت پیشه مشاور رئیس و مدیر کل سازمان‌های بین‌المللی و موافقت نامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرضا سعیدی مدیر باغ موزه قصر و خانم عرفان نظر آهاری نویسنده کتاب «قلبی بزرگتر از جهان» حضور داشتند.

در پایان این مراسم ، انیمیشن «بزرگتر از جهان» ساخته الوند جلالی با آهنگسازی محمد نصرتی و صدای عرفان نظر آهاری نویسنده کتاب همزمان با برگزاری این مراسم رونمایی شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها