امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142013
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۵۶
تعداد بازدید: 102
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به درخواست وزیر ...

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به درخواست وزیر اقتصاد از معاون اول رئیس جمهور مبنی بر بازگرداندن پروانه معادن گل گهر و چادر ملو به بهره‌برداران آنها واکنش نشان داد.

وی با استناد به ماده 45 قانون اساسی که تصریح می‌دارد انفال و ثروت‌های عمومی از قبیل معادن، دریاها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و سایر آب‌های عمومی، کوه‌ها، جنگل‌ها و ... در اختیار حکومت اسلامی است، افزود: بر اساس محاسبه دیوان محاسبات و وزارت صنعت، معادن گل گهر و چادرملو سه هزار و 485 میلیارد تومان بابت حق انتفاع به دولت بدهکارند و اکنون نیز پرونده آن در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی است.

قاضی‌پور خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آقای طیب‌نیا! شما نماینده دو معدن هستید یا وزیر 70 میلیون ملت ایران؟ امثال آقای محمدرضا رحیمی‌ هم دست به این گونه اقدامات زدند که توسط دیوان عالی کشور محکوم شدند.

وی با توصیه به وزیر اقتصاد درباره عبرت گرفتن از تاریخ خاطرنشان کرد: به آقای طیب‌نیا اخطار قانون اساسی می‌دهم و از او می‌خواهم از خدا بترسد و اموال مردم را نبخشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به طیب‌نیا گفت: آقای وزیر! شما چگونه می‌توانی سه هزار و 485 میلیارد تومان به بهره‌برداران دو معدن گل گهر و چادرملو ببخشید؟ مگر این صاحبان زر و زور و تزویر چه قدر در این دو معدن سهم دارند؟

لازم به ذکر است حمید طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور خواستار بازگرداندن پروانه معادن گل گهر و چادر ملو به بهره‌برداران آنها شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار