امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142029
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 36
محمدرضا محسنی ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه  آمریکا و غرب در مسیر مذاکرات همواره سنگ‌اندازی کرده و ...

محمدرضا محسنی ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه  آمریکا و غرب در مسیر مذاکرات همواره سنگ‌اندازی کرده و برخواسته‌هایی پافشاری می‌کنند که مشروعیت ندارد، اظهار داشت: یقینا اگر مذاکرات به نتیجه نرسد و دولت آمریکا و غرب بر خواسته‌های نامشروع خود پافشاری کنند و حقوق ملت ایران را در معاهده NPT نادیده بگیرند، ما نیز آنچه را که تا امروز به سر آن توافق کرده‌ایم را نادیده خواهیم گرفت و غنی‌سازی را تا میزان و هر درجه‌ای که نیاز باشد، ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه حقوق ملت ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌‌ای همانند همه کشورهاست، تصریح کرد: باید به این حقوق توسط کشورهای دیگر احترام گذاشته شود ما نیز مانند همه کشورهای عضو معاهده NPT و عضو در باشگاه هسته‌ای حق استفاده از مزایای این انرژی را داریم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از مذاکرات هسته‌ای به شرط رفع همه موانع و تحریم‌ها استقبال می‌کنیم، ادامه داد: اگر روند مذاکرات منجر به حذف همه تحریم‌ها و احترام به حقوق ملت ایران در بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای شود ما نیز از این روند استقبال و حمایت می‌کنیم، اما اگر روند مذاکرات به سمت و سوی زیاده‌خواهی غرب و آمریکا کشانده شود پاسخ ملت ایران در این زمینه قاطع است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران هیچ‌گاه به دنبال سلاح‌های غیر متعارف و استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نبوده و نیست، یادآور شد: در مانیفست استراتژی استفاده از انرژی هسته‌ای ما، مسئله سلاح‌های غیر متعارف و هسته‌ای وجود ندارد و مطمئن‌ترین دلیل ما در این زمینه  فتوای مقام معظم رهبری و تعهداتی است که بر آن پایبند هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: نتیجه مثبت و یا منفی مذاکرات هیچ تاثیری روی اینکه بخواهیم از انرژی هسته‌ای به صورت غیر متعارف استفاده کنیم ندارد و در این زمینه نیز همه کشورهایی را که اینگونه سلاح را در دست دارند محکوم می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران نسبت به استفاده صلح آمیز از حقوق هسته‌ای خود هیچ اغماضی نمی‌کند، ادامه داد: ما از به نتیجه رسیدن مذاکرات استقبال می‌کنیم و اگر مذاکرات هم به نتیجه نرسد به دنبال حقوقمان خواهیم بود.

انتهای پیام/3138/ط30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها